Małopolskie Dni Rodziny w Szpitalu Świętego Łukasza
access_time 2017-05-19 10:30:00
Od 14 do 21 maja w całym województwie odbywają się Małopolskie Dni Rodziny. Będzie to okazja aby zwiedzić muzea, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy przejechać się za darmo pociągiem Kolei Małopolskich.

W Małopolskie Dni Rodziny włączył się także Szpital Świętego Łukasza. Już w najbliższą sobotę (20 maja) zapraszamy do naszej placówki w godzinach od 10. do 13.

Zaplanowaliśmy między innymi spotkanie z położnymi z naszej Szkoły Rodzenia, które przybliżą temat higieny w okresie ciąży, ważność dialogu rodziców z dzieckiem w okresie ciąży, przekażą wskazówki jak pielęgnować noworodka i niemowlaka oraz pokażą jak prawidłowo wykonać masaż antykolkowy. Pielęgniarki z Poradni Laktacyjnej opowiedzą o ważności pokarmu kobiecego oraz poradzą co robić aby karmienie piersią się udało. - Wskaźniki karmienia piersią w Polsce pokazują, że prawie wszystkie matki rozpoczynają karmienie, jednak wiele z nich nie kontynuuje odpowiednio długo. A mleko matki jest idealnie dostosowane do potrzeb żywieniowych niemowlęcia. Z licznych badań i obserwacji wynika, że dzieci od urodzenia karmione mlekiem matki unikają wielu chorób infekcyjnych. Karmienie wpływa korzystnie na rozwój poznawczy i emocjonalny dziecka. Sprzyja również nawiązywaniu i utrwalaniu więzi między matką, a dzieckiem - przekonuje położna i certyfikowany doradca laktacyjny ze Szpitala św. Łukasza w Tarnowie Alicja Broda Mamy będą miały także okazję aby nauczyć się samobadania piersi na specjalnych fantomach.

Przyszli Rodzice planujący poród będą mogli zwiedzić także nasz nowy Oddział Ginekologiczno – Położniczy oraz Blok Porodowy i porozmawiać z personelem.

 

Komentarze...