Kwiat dla Bohatera
access_time 2017-05-23 07:40:00
Wzorem ubiegłych lat, w najbliższy czwartek 25 maja, w 69. rocznicę stracenia przez komunistów rotmistrza Witolda Pileckiego, na moście jego imienia w Tarnowie (w ciągu ulic Starodąbrowska - Mostowa) realizowana będzie akcja "Przynieś kwiat dla Bohatera". Inicjatorzy zachęcają do przyjścia tego dnia o dowolnej porze i pozostawienia Rotmistrzowi kwiatu pamięci. Po prostu.

Jak wiemy, wciąż nie odnaleziono miejsca, gdzie komuniści pochowali zwłoki bodaj największego współczesnego bohatera narodowego. Nie tylko dlatego miejsce naszej lokalnej akcji wydaje się najwłaściwszym do okazania hołdu tej heroicznej postaci, wciąż niewystarczająco znanej rodakom i anonimowej dla reszty świata.

Każdy kwiat się liczy ! Bukiety z kwiatów polnych szczególnie mile widziane. Najlepiej przewiązać kwiaty wstążeczką przy barierce lub słupkach, aby po nich nie deptano.

Charakter naszej akcji pamięci nie wiąże się praktycznie z żadnymi wyrzeczeniami ze strony jego uczestników. Indywidualną lub zbiorową (np. klasową) wizytę na moście można swobodnie dostosować do zajęć wykonywanych tego dnia i dotrzeć tam o dowolnej porze.

Nasz apel jest prosty: przybądźcie na Most z kwiatem w takim momencie jaki Wam odpowiada, ale tam po prostu przyjdźcie! 
Zachęćcie też jak najwięcej swoich znajomych, rodzinę, aby uczynili podobnie.

Pamiętajmy o Rotmistrzu. Trzeba dać świadectwo.
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A