Pod wpływem alkoholu zniszczył przystanek
access_time 2017-05-30 07:12:00
Ciężko powiedzieć czym mógł kierować się mężczyzna, który usiadł za kierownicą swojego samochodu mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Prowadząc samochód w takim stanie zniszczył przystanek, a teraz odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo zapłaci grzywnę nie mniejszą niż 5000 złotych oraz straci prawo jazdy na co najmniej 3 lata.

Na granicy Zgłobic i Błonia kierujący samochodem osobowym nie zapanował nad swoim pojazdem uderzając w przystanek autobusowy. Na szczęście w tym czasie nie było oczekujących na autobus podróżnych. Przybyły na miejsce patrol Policji podczas badania trzeźwości stwierdził, że kierowca – 44 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego w wydychanym powietrzu ma ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do tarnowskiego szpitala, gdzie lekarze nie stwierdzili poważnych obrażeń. Kierowca z ogólnymi potłuczeniami trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu został mu przestawiony zarzut prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości określony w art. 178a § 1 kk.

Za prowadzenie pojazdu w takim stanie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż trzy lata oraz grzywna w wysokości co najmniej 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Komentarze...