Diecezja ma 25 nowych księży
access_time 2017-05-30 06:08:00
25 diakonów przyjęło w Tarnowie święcenia kapłańskie. 24 z nich to kapłani diecezjalni, jeden zaś należy do Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Święceń prezbiteratu udzielił im biskup tarnowski Andrzej Jeż w bazylice katedralnej.

- Plany kapłańskie to iść za Chrystusem, być świętym kapłanem – mówią neoprezbiterzy. Mają oni za sobą sześć lat formacji seminaryjnej, studiów i praktyk duszpasterskich. Cały rocznik uczestniczył także w pielgrzymce do Ziemi Świętej.

- Dzień waszych święceń kapłańskich można określić jako dzień zaufania. Oto Chrystus żyjący w Kościele, powierza wam losy Dobrej Nowiny, losy zbawienia człowieka. Okazujcie się godni tego zaufania oraz godni tej przeogromnej miłości, jaką umiłował was Bóg – mówił w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Kilku wyświęconych kapłanów było w czasie formacji seminaryjnej na misyjnych stażach w Kamerunie, RCA, Czadzie, Kongo, Peru i w Kazachstanie.

W homilii bp Andrzej Jeż powiedział, by w swojej posłudze nowi kapłani byli także otwarci na dzieło ewangelizacji w całym Kościele.

- Jest takie wewnętrzne pragnienie, że może kiedyś wyjadę, ale to trzeba przemodlić i rozeznać. Ja także jestem otwarty. Chcę wyjechać na kilka lat – mówili w dniu święceń niektórzy z nowych duchownych.

Na razie kapłani podejmą pracę duszpasterską w parafiach diecezji tarnowskiej. O swoich pierwszych parafiach dowiedzą się już wkrótce.

Komentarze...