Pomogli, bo mają to w genach!
access_time 2017-05-31 09:26:00
Wielkim sukcesem zakończyła się akcja poszukiwania potencjalnych dawców szpiku zorganizowana przez społeczność akademicką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Fundację DKMS. Na apel odpowiedziało aż 220 osób! Dzięki temu szanse na życie dostać może nie tylko 6-letnia Małgosia, ale także inni poszukujący genetycznych bliźniaków.

- W imieniu Małgosi bardzo dziękujemy za 220 szans na uratowanie zdrowia. Ogromne podziękowania dla cioci Oli, Damiana, Natalki a także całej rzeszy ludzi dobrej woli, którzy włożyli mnóstwo wysiłku w dzisiejszy dzień dawcy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wynik akcji to wielki sukces. Dziękujemy władzom, pracownikom i studentom PWSZ w Tarnowie, uczniom i nauczycielom tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz lokalnym mediom. Ściskamy mocno każdego, kto zdecydował się na to by w przyszłości oddać cząstkę Siebie by ratować ludzkie życie. Dziękujemy także tym, którzy chcieli się zarejestrować ale ze względów obiektywnych nie mogli tego uczynić. Wszyscy jesteście wspaniali. Pamiętajmy, pomaganie mamy w genach. Jeszcze raz Wszystkim serdecznie dziękujemy – mówią wzruszeni rodzice Małgosi.

W pomaganiu nie chodzi o „wyścigi”, ale warto podkreślić, że podczas kilkugodzinnej akcji w PWSZ zarejestrowano czterokrotnie więcej potencjalnych dawców niż podczas dwudniowej akcji w największym krakowskim centrum handlowym.

6-letnia Małgosia czekająca na dawcę w Warszawie otrzymała nie tylko wspomniane 220 szans na zdrowie, ale także wspaniałą, ogromną kartę urodzinową z życzeniami zdrowia, którą podpisało kilkadziesiąt osób. Brawo WY!

Wszystkim, którzy przyszli, bo pomagania mają w genach – serdecznie dziękujemy! Podobnie jak tym, którzy przez kilka godzin pracowali, by akcja przebiegła w sposób sprawny i profesjonalny. Nie udałoby się to bez wolontariuszy, którzy najpierw kilka godzin się szkolili, a potem przez cały dzień rejestrowali dawców. Byli to:

1. Paweł Malisiewicz

2. Edyta Jekuła

3. Natalia Prokop (III LO)

4. Sara Budzik

5. Sylwia Wójtowicz

6, Angelina Wójtowicz

7. Ewelina Wójtowicz

8. Mateusz Zawadzki

9. Beata Dziuban

10. Magdalena Jachym

11. KArolina Malec

12. Oliwia Kostur

13. Jakub Kurgan

14. Joanna Grodny

15. Sebastian Bach

16. Paulina Piątek

17. Paulina Porosło

18. Katarzyna Merchut

19. Anna Madejska

20. Paulina Kaleta

21. Aleksandra Kądzielawa

22. Karolina Drogoś

23. Magdalena Zakręta-Ogonowska

24. Anna Wajda

25. Aleksandra Mikuś-Kołodziej

Komentarze...