Studenci zapraszają do zabawy – JuweDays 2017 już w najbliższy czwartek i piątek
access_time 2017-06-06 06:46:00
Spartakiada sportowa, wielkie grillowanie, nocny maraton filmowy i FluoParty – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie z okazji 11. edycji Juwenaliów. Imprezy zaplanowano na czwartek i piątek, 8 i 9 czerwca.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbędzie się w czwartek. - Zapraszamy wszystkich na godzinę 18 do sali 024 w budynku B. Tam zadość stanie się tradycji i odbierzemy klucze do miasta Tarnowa. Ceremonię uświetni koncert kwartetu smyczkowego Con Affetto – mówi Sebastian Bach, przewodniczący RUSS PWSZ w Tarnowie.

Po koncercie z kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyruszy Juwebus (ok. godz. 20). - To okazja, by przejechać przez miasto i pokazać tarnowianom, że brać studencka żyje, ma się dobrze i rozpoczyna świętowanie – dodaje Sebastian Bach.

Ostatnim przystankiem Juwebusu będzie klub Alfa przy ul. Staszica. Tam o godz. 22 rozpocznie się FluoParty, którego największą gwiazdą będzie DJ Gromee.

Sporo sił studenci muszą zostawić na piątek, na który to dzień zaplanowano najwięcej atrakcji. O godz. 15 rozpocznie się bowiem wielkie grillowanie oraz blok imprez sportowych.

- Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjny program zawodów. Studenci powalczą o superatrakcyjne nagrody (tablety, słuchawki, powerbanki – red.) rywalizując w nietypowych konkurencjach. Będą musieli wykazać się siłą i odwagą na ścianie wspinaczkowej, kondycją na ergometrach, krzepą w... rzucaniu oponą oraz przy przeciąganiu liny – dodaje przewodniczący RUSS.
 
Ostatnią atrakcją JuweDay będzie Nocny Maraton Filmowy, podczas którego będzie można obejrzeć trzy filmy w godz. 18, 20, oraz 23. Będą to: "Więzień labiryntu", "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", "Chappie movie". O 22 odbędzie się bardzo widowiskowy pokaz ogniowy.

- Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Z różnych względów zdecydowaliśmy się tegoroczne Juwenalia „odchudzić”. Zależało nam jednak by odbyły się, nawet w nieco skromniejszej formule. Tradycja zostanie podtrzymana, a za rok wrócimy ze zdwojoną siła i bogatym programem – zapewnia Sebastian Bach.

Komentarze...