Trasa Kraków - Tarnów coraz popularniejsza
access_time 2017-06-15 16:30:00
Dzięki skróceniu czasu dojazdu z Krakowa do Tarnowa oraz podniesieniu standardów podróży w składach, których kursuje o 40 procent więcej, pociągi na tej trasie wypełniają się po brzegi.

Minęło pół roku odkąd trasa Kraków – Tarnów została włączona do systemu Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Szacuje się, że w tym czasie z oferty Kolei Małopolskich skorzystało ponad 930 tysięcy pasażerów, co daje średnio 5300 osób przewożonych dziennie z Krakowa do Tarnowa.

Popularność trasy przerosła oczekiwania władz województwa małopolskiego. W ich opinii wpłynęły na to zwłaszcza atrakcyjne ceny biletów, komfort jazdy a także ilość i cykliczność szybkich połączeń między dwoma największymi miastami regionu.

Obecnie, w godzinach szczytu pociągi na trasie Kraków – Tarnów kursują co 30 minut oraz co godzinę o pozostałych porach.
Z prowadzonych raportów wynika, że każdego miesiąca liczba pasażerów systematycznie wzrasta. Poza wspomnianą trasą, szybkie połączenia wprowadzono również między Krakowem a Krynicą Zdrój i Nowym Sączem. Skorzystali na tym tarnowscy pasażerowie, którzy mogą znaleźć się w Krakowie w 55 minut, czyli o 20 minut szybciej niż normalnie.

Koleje Małopolskie wyszły naprzeciw rosnącej liczbie pasażerów zwiększając liczbę taborów z sześciu, które jeździły po trasie z Krakowa do Tarnowa w grudniu do dziesięciu obecnie. Ilość ta jest spowodowana zwłaszcza potrzebą podwojenia długości składów pociągów w porannym i popołudniowym szczycie. Szacuje się, że na najbardziej obleganych porannych kursach z linii korzysta blisko 400 pasażerów. To dokładnie tyle, ile wynosi łączna liczba miejsc siedzących w dwóch czterowagonowych pojazdach.

Źródło: www.malopolska.pl

Komentarze...