Tarnowianin powalczy o Premier League
access_time 2017-06-27 09:44:00
Mateusz Klich, wychowanej MKS Tarnovii stał się bohaterem transferu do znanego klubu angielskiej Championship - Leeds United. Celem jest awans do Premier League.

Klich będzie tym samym pierwszym Polakiem w historii trzykrotnego mistrza Anglii, który pragnie powalczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej na Wyspach. Tarnowianin przenosi do Leeds z holenderskiego Twente Enschede, w barwach którego rozegrał 30 meczów w poprzednim sezonie, notując sześć bramek i cztery asysty. Angielska prasa donosi, że kwota transferu polskiego pomocnika wynosiła około 1,5 mln funtów, a kontrakt został podpisany na trzy lata.

Transfer do Leeds to dla Klicha szansa na przypomnienie się Adamowi Nawałce i powrót do reprezentacji Polski. 27-latek wystąpił do tej pory w 10 spotkaniach z koszulce z orłem na piersi strzelając przy tym jedną bramkę. Klich udanymi występami na holenderskich boiskach odbudował się po nieudanej przygodzie z VFL Wolfsburg i FC Kaiserslaustern. Polak szybko stał się na tyle ważnym ogniwem drużyny, że już w drugim występie w barwach Twente powierzono mu opaskę kapitana zespołu.

Komentarze...