Grupa Azoty PWSZ Tarnów odkrywa karty na historyczny sezon
access_time 2017-06-29 08:51:00
Zespół siatkarek UKS Jedynka występujący w rozgrywkach ligowych pod nazwą Grupy Azoty PWSZ Tarnów kompletuje skład po historycznym awansie do I ligi siatkówki kobiet.

W zespole, występującym na co dzień w hali tarnowskiej PWSZ w sezonie 2017/2018 zobaczymy doskonale znane tarnowskiej publiczności: Aleksandrę Kaczyńską, Sabinę Podlasek, Paulinę Filipowicz, Maję Bodzętę oraz Adriannę Sobczak.

Poznaliśmy nazwiska pierwszych siatkarek, które dołączyły do zespołu z Tarnowa przed zbliżającym się nowym sezonem. W zespole Grupy Azoty PWSZ Tarnów zobaczymy:

  • Aleksandrę Stachowicz - doświadczoną rozgrywającą, rozpoczynającą swą przygodę z siatkówką w zespole Piasta Głogów. Na swoim koncie ma również występy w zespołach Bronowianki Kraków, Wisły Kraków, Budowlanych Toruń oraz KS Politechniki Gliwice. W przeszłości zawodniczka była powoływana do kadry narodowej kadetek. Otrzymała również indywidualne wyróżnienie na Turnieju Nadziei Olimpijskich w 2006 r.
  • Magdalenę Szabó - nową przyjmującą, mierzącą 180 cm wzrostu. Kibicom żeńskiej siatkówki jest znana z występów pod nazwiskiem Olszówka. Wychowanka UKS SP 27 Katowice występowała w zeszłym sezonie na parkietach Orlen Ligi w barwach Muszynianki Polski Cukier Muszyna.
  • Paulinę Głaz - przyjmującą, która do zespołu z Tarnowa przechodzi z drużyny KS Karpaty Krosno. Wychowanka Tomasovii Tomaszów Lubelski zdobywała doświadczenie w takich zespołach jak Pałac Bydgoszcz czy Developres Rzeszów. Na swoim koncie ma występy w seniorskiej reprezentacji Polski, w której zadebiutowała w lipcu 2012 meczem z Brazylią. W biało-czerwonych barwach wystąpiła dotąd czterokrotnie.
  • Magdalenę Pytel - wychowankę BKS Bielsko-Biała, nominalną środkową, mogącą występować również jako skrzydłowa. W swej dotychczasowej karierze była zawodniczką Wisły Kraków, Jokera Mekro Świecie oraz Politechniki Opole. Zaliczyła występ w spotkaniu Ligi Mistrzyń przeciwko Dynamu Bukareszt.

Zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów w historycznym sezonie na parkietach I ligi poprowadzi po raz kolejny trener Michał Betleja, pod którego okiem tarnowskie siatkarki wywalczyły upragniony awans na zaplecze najwyższej klasy rozgrywek.

Komentarze...