Miasto pomaga policjantom
access_time 2017-07-03 06:15:00
10 tysięcy złotych z miejskiego budżetu zostanie przeznaczonych na kupno alkomatów, alkogogli i testów do wstępnej identyfikacji narkotyków. - Alkomaty to sprzęt bardzo nam potrzebny, szybko się zużywa, wymiana na nowy jest konieczna – podkreśla aspirant sztabowy Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Alkomaty, które trafią do policji, są w pełni profesjonalne, wyposażone w elektrochemiczny sensor, który pomija inne niż alkohol substancje, znajdujące się w wydychanym powietrzu. Urządzenie wystarczy kalibrować raz na sześć miesięcy. - Potrzebujemy ich do precyzyjnego stwierdzenia, czy badany alkomatem kierowca, będący pod wpływem alkoholu, popełnia wykroczenie, czy przestępstwo – mówi Paweł Klimek. Z alkomatów na komendzie będą mogli również skorzystać chcący sprawdzić swoją trzeźwość.

Testy do wstępnej identyfikacji narkotyków przeznaczone są do wykrywania między innymi opium, heroiny, morfiny, barbituranów, LSD, marihuany, haszyszu, kokain, metaamfetaminy, kodeiny, tak zwanych „tabletek gwałtu” i rophynolu. Z kolei alkogogle służą do demonstracji trzeźwej osobie upośledzenia zmysłów, występującego po spożyciu alkoholu. Dzięki temu kierowcy mogą sobie uświadomić, jakim zagrożeniem jest obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, zmniejszenie możliwości oceny sytuacji czy zmiany w ocenie odległości.

Zakupy sprzętu dla policji to jedno z zadań, ujętych w uchwalonym przez Radę Miejską w Tarnowie Gminnym Programie Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Tarnowa na rok 2017.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A