Miejska plaża, fontanna, nowoczesne boiska - Tarnowianie zadecydowali o budżecie
access_time 2017-07-04 08:44:00
Poznaliśmy wyniki głosowania w szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego Tarnowa. Głosami mieszkańców wybrano pięć projektów, które w niedługim czasie doczekają się swej realizacji w 2018 r.

W głosowaniu drogą elektroniczną udział wzięło 6497 osób, co jest wynikiem o 312 lepszym niż w zeszłym roku. Wśród zwycięskich projektów znalazły się:

  • Powstanie Strefy Rekreacji Terlikówka – 1299 głosów, zakładające wybudowanie wielofunkcyjnego boiska sportowego na Osiedlu Gumniska – Zabłocie, ogólnodostępnego zarówno dla mieszkańców osiedla jak i całego miasta. Znajdą się w nim wydzielone miejsca do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną oraz organizowania imprez plenerowych. W ramach projektu powstanie również plac zabaw, dziesięć miejsc do parkowania, stojaki rowerowe oraz toalety.
  • Prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej – 770 głosów, projekt skierowany do tarnowskich seniorów.
  • Remonty chodników i nawierzchni ulicy na Osiedlu Strusina – 713 głosów, które przeprowadzone zostaną przy ulicach Mościckiego i Reymonta.
  • Fontanna dla Parku Sanguszków – 451 głosów, projekt zakładający gruntowny remont parkowej fontanny.
  • Plaża miejska nad Wątokiem – 450 głosów, inwestycja przy ul. Południowej, dzięki której powstanie trasa spacerowa – promenada i ścieżki z drewna modrzewiowego, z piaszczystymi łachami, brodzikiem dla dzieci i leżakami.

Prezydent Miasta Tarnowa na mocy regulaminu budżetu obywatelskiego zwiększył kwotę 2 milionów zł na realizację zadań, pochodzącą z budżetu miejskiego. Łącznie na wybranych 5 projektów do wydania zostaną przeznaczone blisko dwa miliony sto osiem tysięcy złotych. W głosowaniu mogli brać udział mieszkańcy zarejestrowani jako wyborcy Gminy Miasta Tarnowa za pośrednictwem drogi elektronicznej. Głosowanie trwało od 19 do 28 czerwca.

Komentarze...