Pierwsze Święto Leśnika i Drzewiarza i moc innych atrakcji w Ryglicach
access_time 2017-07-04 06:25:00
Święto Leśnika i Drzewiarza, Sobótkowe Święto Młodości i Bieg o Złoty Kołek – w gminie Ryglice bardzo atrakcyjnie przywitano początek lata. Były sportowe emocje, tradycyjne świętojańskie obrzędy, kiermasze i wystawy, występy muzyczne oraz wiele propozycji dla najmłodszych. Współorganizatorem imprezy było Nadleśnictwo Gromnik.

 Na starcie Biegu o Złoty Kołek stanęło ponad sto osób. Rywalizowano na dwóch dystansach. Sześciokilometrowy najszybciej pokonał Jan Piotrowski z Tarnowa, natomiast na 12 kilometrów najlepsi byli Damian Dziewiński z TG Sokół Sanok (wśród mężczyzn) oraz Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego (wśród kobiet). Zwycięzcy odebrali specjalnie na tę okazję wykonane drewniane statuetki. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z gminy Ryglice: Tobiasz Paluch, Witold Pyc, Rafał Sokulski, Przemysław Bień, Marek Kowalski, Natalia Hadała, Anna Kowalska, Maria Patalas oraz reprezentant Urzędu Miejskiego w Ryglicach – Adam Szczęch

Wczesnym popołudniem przez Ryglice przeszedł barwny świętojański korowód, kierując się nad rzekę Szwedkę. Tam panny rzucały na wodę świętojańskie wianki, by przekonać się czy przyszły mąż to miejscowy chłopak, czy też przyjedzie z daleka.

Po południu na scenie w Ryglicach wystąpił zespół The Seeds, a wieczorem do tańca grała grupa Metrum.

Cały dzień dzieci i dorośli mogli korzystać z dodatkowych atrakcji – były konkursy i zabawy, przedstawienia teatralne i występy kabaretowe, dmuchane zjeżdżalnie i pyszne słodycze. Zorganizowano również kiermasz rękodzieła. Prym wiodły, oczywiście wyroby z drewna, na których ryglickie kwiatowe wzory malowała Stefania Fidowicz, utytułowana twórczyni ludowa.

Komentarze...