Jeszcze w wakacje pobiegamy na nowym stadionie!
access_time 2017-07-07 06:15:00
Jeszcze w lipcu będzie gotowy stadion lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego. Trwają ostatnie prace przy tej inwestycji, zamontowano słupy oświetleniowe, gotowa jest również trybuna, która może pomieścić ponad 1900 osób. Oficjalnie otwarcie zaplanowano we wrześniu, ale mieszkańcy będą mogli korzystać z obiektu jeszcze w wakacje - obiecują urzędnicy magistratu.

Zamontowano już 95 proc. wyposażenia sportowego, potrzebnego m.in. do rzutu oszczepem, rzutu młotem, skoku w dal, skoku o tyczce. Dostarczono też sprzęt, np. 120 płotków do biegów. Na betonowych trybunach pojawiły się już krzesełka w dwóch kolorach. Gotowy jest też budynek magazynowy, gdzie składowane będą sprzęty sportowe.

Kompleks sportowy wyposażono w siłownię plenerową. Na tym terenie znajduje się również wielofunkcyjne boisko do siatkówki i koszykówki ze sztuczną nawierzchnią, zamontowano tam już piłkochwyty. W najbliższych dniach, jeśli nie będzie padał deszcz, na części lekkoatletycznej robotnicy zakończą układanie sztucznej nawierzchni. Na obiekcie będzie można ćwiczyć także po zmroku dzięki zamontowanym słupom oświetleniowym. Stadion wyposażono też w tzw. oświetlenie antypaniczne, czyli takie, które może działać w razie awarii sieci elektrycznej. Teren jest już ogrodzony siatką.

Koszt inwestycji to około 8,6 mln złotych. Obiektem będzie zarządzał Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W czasie wakacji stadion będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców, potem obowiązywać będą zapisy.

Komentarze...