Mnóstwo wakacyjnych atrakcji dla najmłodszych
access_time 2017-07-10 06:39:00
Zabawa na Dzikim Zachodzie, odkrywanie Afryki, poznawanie światowej klasy artystów, bajokterapia, planszowiska – w tegorocznej kulturalnej ofercie na lato uczniowie mają w czym wybierać. Bezpłatne zajęcia przygotowały BWA, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna.

Podróż po świecie sztuki proponuje Biuro Wystaw Artystycznych. Podczas pięciu dni uczestnicy warsztatów poznają m.in. Sagradę Familię Antonio Gaudiego i prace Wassilego Kadinsky’ego. Dowiedzą się, czym jest ambalaż, wykonają magiczną lampę, zwiedzą też wystawę „Teatr lalek Jerzego Koleckiego”. Nie zabraknie również zajęć pod hasłem „Zrób to sam”, gdzie uczestnicy będą mogli wykazać się kreatywnością. Bezpłatne zajęcia zaplanowano od 10 do 14 lipca oraz od 21 do 25 sierpnia i skierowane są dla dzieci od 6 do 8 roku życia.

W Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Legionów zorganizowano zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Gry terenowe zaplanowano w poniedziałki: 10, 17, 24 i 31 lipca od godz. 10 do 12:30. W każdy wtorek lipca, o tej samej porze, odbywają się zajęcia „Escape room”. Zabawa polega na tym, by wydostać się z pokoju, rozwiązując po drodze szereg zagadek. Z kolei w czwartki organizowane są planszowiska (g. 10-12:30). Obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 146 21 73 90, wew.22).

Bogatą ofertę przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. Każdego dnia lipca odbywają się tam zajęcia. W tym roku uczestnicy będą mogli poczuć się jak kowboje na dzikim zachodzie. W poniedziałki, środy i piątki (g. 11-12) przy ul. Staszica zaplanowano moc atrakcji. Będzie polowanie na bawoła, karmienie świnki, gorączka złota, wyścigi konne, indiańskie tańce i piosenki.

We wtorki na Wyspie Wilkonia na Rynku odbywają się „Literackie podróże małe i duże”, czyli zagadki, rebusy, łamigłówki i kolorowanki dotyczące ciekawych miejsc w Polsce. To propozycja skierowana do dzieci w wieku do 12 lat.

W filii przy ul. Gumniskiej można zagrać w planszówki w każdy poniedziałek, środę i piątek (g. 10-14). We wspólnej zabawie mogą brać udział dzieci, młodzież z całymi rodzinami. Z kolei we wtorki i czwartki (w tym samym miejscu, g. 11-14) zaplanowano warsztaty decoupage. Mogą w nich uczestniczyć młodzież i dorośli. „Kamykowe igraszki” oferuje filia przy ul. Krzyskiej. We wtorki i środy (g. 11-12:30) będzie okazja do udziału w zajęciach plastycznych (dzieci od lat 7) inspirowanych malowanymi kamykami.

W mościckiej bibliotece również przygotowano zajęcia dla najmłodszych. Będzie nie tylko wspólne czytanie książek, ale i zabawa na terenach zielonych przy Centrum Sztuki Mościce. „Afryka na stole” to kolejna propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej. W filii przy ul. Romanowicza w czwartki (od 13 lipca, g. 11-12:30) odbywać się będą warsztaty plastyczne, których tematem przewodnim będzie flora i fauna kontynentu afrykańskiego. Dzieci wykonają dekoracje na stół: serwety, podkładki, podstawki i świeczki. Wielbiciele książek z kolekcji „Martynka” powinni się wybrać na zajęcia  w bibliotece przy ul. Westerplatte. Będzie wspólne czytanie, ale i strojenie figurki Martynki w różne zestawy ubrań.

17 lipca zaplanowano kolejną bajkoterapię „Mój przyjaciel wygląda inaczej”. Podczas warsztatów uczestnicy (dzieci do lat 10) przekonają się, jak ważna jest empatia. Prowadząca opowie też o niepełnosprawnych i o tym, jak traktować te osoby z empatią. W czwartek, 20 lipca, będzie można dowiedzieć się, że najpiękniej widzi się sercem. Warsztaty literacko-plastyczne (dla dzieci do 10 roku życia) poprowadzi Katarzyna Kurdziel.

Komentarze...