Popołudniu i wieczorem możliwe gwałtowne burze
access_time 2017-07-10 11:33:00
Powiat tarnowski został objęty drugim stopniem zagrożenia. W okolicach Tarnowa mogą dziś wystąpić gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu (lokalnie do 40-50 mm opadu), silnymi porywami wiatru (do 100 km/h, miejscami więcej), a lokalnie nawet z opadami gradu (do 3-4 cm średnicy).

Synoptycy ostrzegają, że najsilniejsze burze prognozowane są dziś w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wszystko za sprawą niżu przemieszczającego się znad Niemiec w stronę Pomorza Zachodniego i ścierającego się z nim gorącym zwrotnikowym powietrzem na pozostałym terenie kraju. 
Największym zagrożeniem mogą być porywiste podmuchy wiatru dochodzące nawet do 120 kilometrów na godzinę. Niewykluczona są również mogące występować na południu trąby powietrzne. Burze będą przemieszczać się z południowego-zachodu na północny-wschód. Mając w pamięci ogrom zniszczeń wywołanych przez niedawne burze na terenie Tarnowa przypominamy, by w czasie burzy unikać przebywania oraz parkowania pojazdów w okolicach drzew i wszelkiej infrastruktury mogącej ulec zniszczeniu podczas silnych porywów wiatru. 

Komentarze...