3 medal mistrzostw Polski juniorów
access_time 2017-07-17 06:02:00
Z dwoma medalami powrócili z zorganizowanych w Toruniu Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce lekkoatleci Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie. Najbardziej zadowolony po zawodach może być Mateusz Różański, który zdobył srebrny medal w skoku w dal skacząc w finale na odległość 7,31m i tym samym uzyskując kwalifikację do startu w Mistrzostwach Europy odbywających się we włoskim Grosetto.

Mateusz zdobył również wraz z kolegami brązowy medal w biegu sztafetowym 4x100m.
Sztafeta pobiegła w składzie: Kamil Kubala, Michał Opocki, Grzegorz Ungar i wspomniany Mateusz Różański. O ile medal w skoku w dal Mateusza był do przewidzenia, to medal sztafety na pewno jest niespodzianką.

Zawodnicy przebywali przed Mistrzostwami na obozie w Bydgoszczy i tam ciężko pracowali nad zmianami sztafetowymi, co przyniosło rezultat. Medal jest niespodzianką, wystartowało dziewiętnaście zespołów sztafetowych z Polski. Chłopcy biegali w pierwszej serii. Bieg ukończyli na trzecim miejscu ale musieliśmy czekać na rezultaty pozostałych dwóch serii.Euforia była olbrzymia gdy okazało się że w drugiej i trzeciej serii zwycięskie sztafety uzyskały gorsze od nas rezultaty. Dziękuję im za walkę. Chciałem również podziękować instytucjom, które wspierają nasze przygotowania i bez których te sukcesy byłyby niemożliwe – dziękujemy Gminie Miasta Tarnowa i Grupie Azoty. Dziękuję również Wiesławowi Klaperowi za rehabilitację i odnowę biologiczną zawodników – komentował po zawodach trener Jarosław Wałaszek.

Lekkoatleci AZS PWSZ Tarnów startowali również w konkurencjach indywidualnych. Michał Opocki wystartował w biegu na 400m i sklasyfikowany został na 13. miejscu. Grzegorz Ungar nie wytrzymał presji startowej i niestety nie awansował do biegu finałowego na 200m, w eliminacjach uzyskując slaby czas 23,05s (RŻ 22,50s) dający mu 20. lokatę. W zawodach indywidualnie biegał również Kamil Kubala. Wracający po kontuzji zawodnik stanął na starcie biegu na 100m zajmując z wynikiem 11,48s miejsce nie dające mu awansu do finału.