Biblioteka przeniesie się...do hali sportowej
access_time 2017-07-25 07:28:00
Do września z budynku Centrum Sztuki Mościce ma zniknąć filia Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 8. Według pomysłu Prezydenta Tarnowa, biblioteka zostanie przeniesiona do hali Jaskółka po zakończeniu prac remontowych.

Biblioteka prowadzona przez Urząd Miasta Tarnowa otrzymała od Mościckiego Centrum Kultury nakaz wypowiedzenia umowy najmu w terminie do września bieżącego roku. W związku z tym rozpoczęły się poszukiwania miejsca docelowej przeprowadzki. Mieszkańcy Mościc poważnie zaniepokoili się o przyszłość popularnego oddziału biblioteki, który jest zarazem jedyną filią na terenie dużego osiedla w Tarnowie. Z usług biblioteki co roku korzystało blisko dwa tysiące czytelników. 

Rada Osiedla Mościce wystąpiła z oficjalną propozycją dotyczącą rozwiązania sytuacji zagrożenia funkcjonowania na terenie Mościc filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Do całej sprawy odniósł się Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela. Z informacji otrzymanych od Prezydenta wynika, że filia nr 8 będzie nadal funkcjonować na terenie Mościc, ale w nowym miejscu. Cały księgozbiór ma zostać przeniesiony do hali sportowej "Jaskółka", która znajduje się obecnie w stanie gruntownego remontu. Do czasu jego ukończenia, mieszkańcy będą mogli korzystać z biblioteki na terenie Centrum Sztuki Mościce.

Komentarze...