Kino plenerowe na Os. Westerplatte
access_time 2017-07-25 09:58:00
Już dziś o godz. 20:30 na terenie boisk sportowych przy budynku Rady Os. Westerplatte odbędzie się kolejna projekcja filmu w plenerze pod hasłem "Nie zapominajmy !".

Organizator wydarzenie - Rada Osiedla nr 13 "Westerplatte" zaprasza na pokaz filmu "Wolne miasto" w reżyserii Stanisława Różewicza. Kultowy polski film wojenny został nakręcony w roku 1958. Opisuje historię bohaterskiej obrony budynku gdańskiej Poczty Polskiej w 1939 r. Pokaz filmu będzie doskonałą okazją do retrospekcji wydarzeń z pierwszych dni hitlerowskiej napaści na Polskę. W filmie Różewicza na ekranie pojawiły się gwiazdy polskiego kina, jak Wacław Kowalski, Jan Machulski, Kalina Jędrusik czy Edmund Fetting. Był to również aktorski debiut Piotra Fronczewskiego. "Wolne miasto" było nominowane do nagrody Złotej Kaczki w kategorii Najlepszy film historyczno-kostiumowy 100-lecia polskiego kina.

 W przypadku deszczu, projekcja zostanie przeniesiona na najbliższy bezdeszczowy dzień. Organizatorzy proszą wszystkich przybyłych o zabranie ze sobą własnych krzesełek oraz karimat, gdyż nie mają możliwości zapewnienia miejsc siedzących.

Komentarze...