Zakliczyn: powstanie kolejny chodnik ze ścieżką rowerową
access_time 2017-07-26 06:58:00
Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki konkursu na wzrost atrakcyjności turystycznej oraz rekreacyjnej miast i gmin. Jednym z wybranych projektów jest napisany wspólnie przez 11 miast i gmin subregionu tarnowskiego, w tym Gminę Zakliczyn.

Obok Gminy Zakliczyn, w realizacji tego projektu biorą udział gminy: Tuchów, Pleśna, Szczurowa, Ryglice, Borzęcin, Iwkowa, Gromnik, Czchów, Ciężkowice i Miasto Tarnów. W gminie Zakliczyn inwestycja dotyczy wykonania chodnika wraz ze ścieżką rowerową w miejscowości Zakliczyn przy ul. Ruchu Oporu na długości 750 metrów. Wartość inwestycji wyniesie około 800 tys. zł, z czego 543 tys. zł to środki pochodzące z Unii Europejskiej.

To kolejna bardzo ważna infrastrukturalna inwestycja w gminie Zakliczyn, podnosząca zwłaszcza bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających gminę.

Przypomnijmy, że w chwili obecnej są już realizowane przez gminę Zakliczyn trzy inne inwestycje związane z budową chodników m.in. przy drodze wojewódzkiej nr 980 w Faściszowej, gdzie łącznie powstanie ponad kilometrowy chodnik ze ścieżką rowerową. Łączna wartość robót to kwota 1,1 mln zł, z czego 380 tys zł dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego. Ponadto realizacji doczekają się również dwie bardzo oczekiwane inwestycje ze względów bezpieczeństwa tj. 350 metrowy chodnik przy drodze wojewódzkiej z Borowej do Paleśnicy. Wartość robót to kwota 320 tys. zł., z czego 165 tys zł to dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego oraz 300 metrowy chodnik ze ścieżką rowerową od Szkoły Podstawowej w Stróżach w kierunku Zdoni.

Wartość robót budowlanych to kwota 200 tys zł. z czego 100 tys zł to kwota dofinansowania pochodząca z budżetu Powiatu Tarnowskiego. Chodnik w Stróżach to tylko część planowanej w najbliższych latach większej inwestycji tzn. chodnika ze ścieżką rowerową łączącego Stróże z Zakliczynem od strony ul. Grabina.

Komentarze...