Zatrzymano sprawcę wypadku w Ładnej
access_time 2017-07-27 08:00:00
Po niespełna dwóch tygodniach sprawca wypadku w Ładnej został ustalony i zatrzymany. Mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem, grozi mu nawet 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

W niedzielę 9 lipca na drodze DK94 w miejscowości Ładna miał miejsce wypadek, w którym kierujący samochodem osobowym zmuszony do gwałtownej zmiany pasa ruchu zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku wypadku jedna osoba doznała złamania kręgosłupa, a druga z lekkimi obrażeniami ciała mogła tego samego dnia opuścić szpital.

Z wstępnych ustaleń wynikało, że nn kierujący samochodem osobowym zajechał drogę poszkodowanemu i następnie odjechał z miejsca wypadku nie udzielając rannym pomocy. Prowadzone analizy przez policjantów wyjaśniających okoliczności tego zdarzenia pozwoliły na ustalenie samochodu, którym mógł poruszać się sprawca. Okazało się, że jest to 47-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w dniu wypadku poruszał się samochodem osobowym Renault Laguna. Został on został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu. Tarnowski sąd wobec sprawcy wypadku zastosował środki nieizolacyjne w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut określony w art. 177 kk w zw. z art. 178 kk tj. spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Wobec sprawcy może zostać orzeczona kara do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Komentarze...