Więcej pieniędzy na centrum
access_time 2017-07-27 16:30:00
4,5 miliona złotych zostanie przekazane na planowany remont i modernizację byłej bursy w Parku Sanguszków z przeznaczeniem na Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej ZAZ „Słoneczne Wzgórze” oraz Subregionalnym Centrum Wsparcia Opiekunów Osób Niepełnosprawnych. Taką decyzję jednogłośnie podjęli tarnowscy radni podczas dzisiejszej (25 lipca) nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej.

Dodatkowe pieniądze są niezbędne ze względu na wyższy niż się spodziewano koszt inwestycji. Po zapoznaniu się z ofertami, które wpłynęły w ramach przetargu na wykonanie tego zadania, najniższa cena, jaką zaproponowano to 10 milionów 700 tysięcy złotych. Ponieważ kwota zaplanowana na ten cel pierwotnie była mniejsza, konieczne było zwiększenie limitu wydatków na to centrum.

Przypomnijmy, że w przyszłym roku na terenie Parku Sanguszków, w dawnym internacie, ma zostać oddany do użytku pensjonat prowadzony przez osoby niepełnosprawne. Ma on być w pełni przystosowany do przyjmowania niepełnosprawnych gości, którzy będą tam korzystać z zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Pracę tam znajdą 44 osoby niepełnosprawne.  Z kolei Subregionalne Centrum Wsparcia Opiekunów Osób Niesamodzielnych przygotowany będzie na przyjęcie 15 osób. Wykwalifikowany personel zapewni profesjonalną opiekę zastępczą chorym, niepełnosprawnym i wymagającym pomocy osób trzecich mieszkańcom subregionu tarnowskiego w czasie, gdy opiekun nie będzie mógł się nimi zająć. Planowany termin otwarcia obydwu obiektów to jesień przyszłego roku.

www.tarnow.pl

Komentarze...