Niestraszne im pioruny, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-07-26 13:55:00
Tarnowianie protestują i apelują. Naprawianie Krakowskiej. Komplikacje z „Jaskółką”. Problemy już na starcie przebudowy, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Niestraszne im pioruny
Kiedyś byli traktowani z lekkim przymrużeniem oka, a dziś trafnie przewidują groźne zjawiska atmosferyczne i ostrzegają przed gwałtownym załamaniem pogody. To polscy łowcy burz, czyli członkowie Stowarzyszenia Skywarn Polska, którzy działają również w okolicach Tarnowa, a tego lata nie narzekają na nudę.
 
  • Tarnowianie protestują i apelują
Trzy ustawy przegłosowane przez Sejm i Senat czekają już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Ale zmianom w polskim sądownictwie, forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość, sprzeciwia się nie tylko parlamentarna opozycja. W całej Polsce odbywały się protesty przed siedzibami sądów i prokuratur, a protestujący apelowali do prezydenta Dudy o zawetowanie przyjętych ustaw.
 
  • Kępa Bogumiłowicka chce do Tarnowa
Mieszkańcy południowej części Kępy Bogumiłowickiej, niewielkiej wsi w gminie Wierzchosławice, oficjalnie zgłosili, że podjęli działania, które mają na celu włączyć ich domostwa w granice administracyjne Tarnowa. Tak przynajmniej wynika z petycji, która dotarła do tarnowskiego magistratu.
  • Naprawianie Krakowskiej
Ruszył długo oczekiwany remont ulicy Krakowskiej w Tarnowie, a w zasadzie naprawianie tego, co zrobiono na centralnym jej odcinku w latach 2011‑2012. Położona wtedy kostka brukowa zostanie zastąpiona czerwonymi płytami granitowymi ze Szwecji, które – jak zapewnia wykonawca inwestycji – powinny wytrzymać nawet 50 lat. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami, choć miejscy urzędnicy zapewniają, że starają się je zminimalizować.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
 
  • Pouczenie i obrazki od księdza podczas kontroli drogowej
Na drogach miasta tego jeszcze nie było- wczoraj policjantom kontrolującym zmotoryzowanych towarzyszył duszpasterz kierowców ks. Damian Migacz. Wielu przejeżdżających wczoraj przed południem ul. Tuchowską w Tarnowie przecierało oczy ze zdumienia na widok oryginalnego patrolu drogówki. Na punkcie kontroli drogowej w rejonie zjazdu z obwodnicy razem z policjantami uwijał się ksiądz. 
 
  • Po wakacjach chore dzieci zastaną zamkniętą szkołę?
Podczas remontu SOSW w Zbylitowskiej Górze okazało się, że budynek jest w fatalnym stanie. Nowa siedziba placówki w Dwudniakach ma być gotowa za rok. Gdzie trafią niepełnosprawne dzieci?
  • Sąd znów przesłucha ważnych świadków oskarżenia Ścigały
Tarnów. Reporterom „Gazety Krakowskiej” udało się ustalić, na czym polegać będzie nowy dowód procesowy w głośnej aferze łapówkarskiej.
  • Niepewna przyszłość edukacji w Radłowie
Liceum i technikum w Radłowie grozi stopniowa likwidacja. Czy minister kultury zgodzi się na powstanie szkoły muzycznej? Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie grozi stopniowe wygaszanie już od nadchodzącego roku szkolnego. Do klas pierwszych placówki zgłosiło się ledwie 15 kandydatów, czyli za mało na utworzenie choćby jednego oddziału.
  • Komplikacje z „Jaskółką”. Problemy już na starcie przebudowy
Firma, która przebudowuje halę widowiskowo-sportową w Mościcach, sugeruje dodatkowe prace. W efekcie mogą wzrosnąć koszty tak już drogiej inwestycji. Miasto: „Kontrakt nie jest zagrożony”.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...