W Tarnowie powstanie Leroy Merlin
access_time 2017-08-01 08:00:00
Za kilkanaście miesięcy mieszkańcy Tarnowa nie będą już musieli jechać do Krakowa, Rzeszowa, Mielca czy Krosna, aby zrobić zakupy w Leroy Merlin. Jeszcze w tym roku ruszyć ma w Tarnowie budowa sklepu tej francuskiej sieci hipermarketów branży budowlanej.

Obiekt zostanie wybudowany po północno-wschodniej części Ronda Niepodległości, czyli skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Błonie. Jego powierzchnia użytkowa wynosić będzie w przybliżeniu 10780 metrów kwadratowych (do tego doliczyć trzeba dwie wiaty: o powierzchni 1804 i 306 metrów kwadratowych), a kubatura około 129 tysięcy metrów sześciennych. Przy sklepie zlokalizowany ma być duży parking.

Jak poinformował nas Paweł Mikołajczak z Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „LAGO”, które wykona całą inwestycję, obecnie trwają prace przy projekcie dotyczącym przebudowy dróg w okolicy mającego powstać sklepu. Chodzi tu o modernizację ulicy Jana Pawła II w kierunku wjazdu na autostradę oraz przebudowę istniejącego i budowę drugiego pasa ul. Błonie, wiodącej w kierunku Lasku Lipie. – Gdy tylko „dopniemy” sprawę tego projektu ruszymy z budową. Chcielibyśmy rozpocząć ją jak najszybciej, tak aby pod koniec przyszłego roku pierwsi klienci mogli dokonać zakupów w nowym sklepie – mówi Paweł Mikołajczak.

FOT. Henryk Borawski / Logo Leroy Merlin w Białymstoku przy ul. Produkcyjnej

Komentarze...