Pomysł na weekend
access_time 2017-07-28 12:00:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji. Na pewno nie będziecie się nudzić.
  • Piątek

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin godz. 18:00 Stadion w Niecieczy 

Jazzowy Rynek godz. 19:00 - W lipcowe piątki tarnowski Rynek już po raz dziesiąty rozkołyszą dźwięki jazzu tradycyjnego. Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” organizuje Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego „JAZZ-owy Rynek” – cykl koncertów plenerowych z udziałem wyjątkowych gości. Impreza odbędzie się w ramach United Europe Jazz Festival. Sercem festiwalu będzie scena plenerowa na tarnowskim Rynku, ale liczne imprezy odbędą się również w klubie festiwalowym Bombay Music. Każdy z koncertów na Rynku zwieńczony będzie paradą nowoorleańską z udziałem publiczności. Wystąpią: Leliwa Jazz Band (Tarnów), The Warsaw Dixielanders (Warszawa), Big Contest Band (Tarnów), Parada nowoorleańska. Wstęp wolny.

Zwiedzanie tarnowskiej Katedry godz. 9:00 - 18:00 - Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem. Wstęp wolny.

„Wakacje dookoła świata” - Centrum Sztuki Mościce zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat. Warsztaty wakacyjne potrwają cały tydzień od godz. 9:00 do 15:00 w dwóch turnusach do wyboru. Twoje dziecko w kreatywny sposób, blisko z przyrodą i kulturą, spędzi swój wolny czas. Liczba miejsc: 25 na turnus. Bilety: 230 zł - 260 zł.

Miejskie Wakacje – Miejskie Wariacje” - W ramach oferty Fundacja proponuje trzy formy aktywności, tj. zwiedzanie tarnowskiej Starówki i najbliższych jej okolic – dzięki czemu dzieci poznają bliżej ciekawe miejsca Tarnowa i historie z nimi związane, warsztaty twórcze, na których będą rozwijać swoje pasje, zdolności artystyczne i umiejętności, a także zajęcia kreatywne, podczas których zrelaksują się w aktywny sposób poprzez zabawę, gry, zagadki i inne ciekawe zajęcia rozwijające ich kreatywność. Nie obędzie się też bez smacznych i zdrowych posiłków w przerwie między zajęciami. Zajęcia odbywać się będą w kamienicy tarnowskiego Rynku 9 przez niemal cały okres wakacji, tj. w lipcu i sierpniu, a organizatorzy przewidują karnety czasowe o różnej długości – dostosowane do potrzeb rodziców. Dodatkowe informacje do uzyskania pod numerem telefonu – 606 103 064. Zapraszamy do zapisów (ilość miejsc ograniczona).

Spacery po Tarnowie godz. 12:00 - 17:00 - Codziennie o godz. 12.00 sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) przewodnik będzie zabierał chętnych na spacer po najważniejszych zabytkach centrum Tarnowa. Udział bezpłatny.

  • Sobota

Wakacyjne Poranki Familijne w kinie Cinema3D godz 10:00 - "Dzieciak rządzi" - Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji. Gdy Tim postanawia odzyskać swoje miejsce w rodzinnym domu, natrafia na trop spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Bilety: 12 zł.

Wyspa Bajka-Poczytajka godz. 18:00 tarnowski Rynek- Wakacyjne czytanie bajek. Animują: Mateusz Żelazo, Anna Brniak. Wyspa Wilkonia lubi bezchmurne niebo, w przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenie może się nie odbyć. Udział bezpłatny.

Wakacyjne Kino w Parku Sanguszków godz. 20:30 - 23:00 - Już 8 lipca wystartuje pierwszy wieczór kinowy 7 edycji Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków!W tym roku trzy spotkania filmowe na kinowej górce. W repertuarze: „Iluzja” i „John Wick”. Wstęp wolny.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej godz. 19:00 tarnowski Rynek - 29 lipca na tarnowskim Rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, która wykona niezwykły koncert, na który złożą się utwory pochodzące ze ścieżek dźwiękowych arcydzieł polskiej i światowej kinematografii. Muzyka w filmie bywa tylko tłem, widz najczęściej rejestruje ją wyłącznie podświadomie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z wybitnym dziełem muzycznym. Utwory muzyki filmowej, w świetnych aranżacjach i doskonałych wykonaniach symfonicznych nabierają zupełnie nowego znaczenia. To muzyka dla każdego, niezwykle emocjonalna, pełna nagłych zwrotów akcji i niespodzianek, przenosząca słuchaczy w świat wyobraźni i dynamicznych obrazów. Wstęp wolny.

  • NIedziela

Grupa Azoty Unia Tarnów - Arge Speedway Wanda Kraków godz. 18:00 Stadion Miejski w Tarnowie.

Potańcówki na Rynku godz. 19:00 - Ubiegłoroczny cykl wieczorków tanecznych cieszył się dużą popularnością, z tygodnia na tydzień przybywało chętnych do wspólnej zabawy, a frekwencja w Amfiteatrze przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas tegorocznej edycji o dobrą zabawę zadba dj wraz z wodzirejem. Muzyka zostanie wybrana z myślą o różnych grupach wiekowych. Nie zabraknie żywiołowej muzyki disco lat 80., czy klasyków muzyki rozrywkowej, a także współczesnych hitów.

Spacery po Tarnowie godz. 12:00 - 17:00 - Codziennie o godz. 12.00 sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) przewodnik będzie zabierał chętnych na spacer po najważniejszych zabytkach centrum Tarnowa. Udział bezpłatny.

Wakacyjne warsztaty teatralne w Teatrze im. Ludwika Solskiego godz. 9:00 - Grzegorz Turnau w piosence „Księżyc w misce” śpiewał o teatrze, który zachwyca i porusza. Ten utwór stał się inspiracją do warsztatów, podczas których dzieci pod okiem profesjonalistów, stworzą swój wymarzony teatr. Początek tej niezwykłej przygody 24 lipca w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Cena: 500 zł. 

Komentarze...