Nadchodzą niebezpieczne upały
access_time 2017-07-31 10:21:00
Synoptycy ostrzegają przed upałami. Ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia, wydał dla całej Małopolski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Gorąco będzie od dziś aż do soboty, 5 sierpnia, a jutro (1 sierpnia), w środę i w czwartek temperatura może sięgnąć nawet 37 stopni Celsjusza.

W pozostałe dni temperatura będzie sięgać od 30 do 33 stopni, bardzo ciepłe będą również noce – termometry pokażą od 20 do 22 stopni Celsjusza. Meteorolodzy nie wykluczają również, że upały potrwają dłużej.

Wydział Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa przypomina, w czasie upałów należy nawadniać organizm, ograniczyć czas przebywania na słońcu, pamiętać o nakryciu głowy, stosować kremy z wysokimi filtrami oraz unikać alkoholu. Szczególnie narażone na działanie wysokiej temperatury są osoby chore, starsze, dzieci i kobiety w ciąży. Należy również zadbać o zwierzęta, u których również może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach.

Na tarnowskim Rynku i na Placu Sobieskiego staną kurtyny wodne, które będą czynne od godziny 10.00 do 18.00, na Placu Sobieskiego przechodniom rozdawana będzie również woda mineralna.

Źródło: www.tarnow.pl

Komentarze...