Kolejne podium Kacpra Szczurka we Włoszech
access_time 2017-08-02 06:31:00
W dniach 29-30 lipca 2017 roku ponownie na starcie zawodów stanęli młodzi kierowcy kartingowi - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów. W krainie 7 jezior Castelletto di Baranduzzo na torze 7 LAGHI KART odbyła się IX runda Rok Cup Italia 2017, gdzie wystartowali Kajetan Gawron w kategorii Mini, Marcel Kuc w kategorii Junior oraz Kacper Szczurek w kategorii Senior

Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentowała się nasza trójka zawodników. Najlepiej wypadł Kacper Szczurek uzyskując kolejne podium, tym razem zajmując 3 miejsce. Co pozwoliło mu w generalce zasadniczego sezonu 2017 uzyskać 2 miejsce. W kwalifikacjach zajął Kacper 2 pozycję. W biegu przedfinałowym utrzymał swoje dobre tempo i zaciekle walczył z rywalami. Ostatecznie, wyścig ukończył na 6 pozycji. Świetne tempo, a przede wszystkim pewna jazda pozwoliła mu w wyścigu finałowym przebić się na 3 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej zasadniczego sezonu 2017 Kacper ostatecznie zajął 2 miejsce.

Z kolei Marcel Kuc, który ponownie prezentował niezłe tempo podczas całego weekendu. W kwalifikacjach wykręcił 13 czas. W biegu przedfinałowym przyjechał w drugiej dziesiątce. Natomiast w finale po ostrej walce z przeciwnikami na torze ostatecznie zajął 17 miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej zasadniczego sezonu 2017 Marcel ostatecznie zajął 35 miejsce. Należy pamiętać, że w pierwszej części sezonu Marcel rywalizował jeszcze w kategorii Mini. 

Natomiast Kajetan Gawron w kwalifikacjach wykręcił 30 czas wśród 54 zawodników. Swojego biegu przedfinałowego nie ukończył. Natomiast w finale b po ostrej walce z przeciwnikami na torze ostatecznie zajął 9 miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej zasadniczego sezonu 2017 Kajetan zajął 56 miejsce wśród 123 sklasyfikowanych zawodników.

Zawodnicy bardzo dziękują rodzicom i sponsorom za wsparcie oraz wszystkim kibicom za doping.- Dziękujemy serdecznie dotychczasowym Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników w zawodach na arenie międzynarodowej - mówią.

Kolejne zawody za granicą z udziałem zawodników tarnowskiego klubu na Rok Cup Italia Finał - 16-17 września na torze w Adrii.

Kibicujemy naszym reprezentantom oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy! 

Komentarze...