Termalika nie zatrzymała Lecha
access_time 2017-08-21 14:32:00
W meczu 6.kolejki LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza u siebie przegrał z Lechem Poznań 1:3. Goście prowadzili od 43 minuty. Po dośrodkowaniu z prawej strony, piłkę w polu karnym przejął Christian Gytkjaer i z kilku metrów pokonał Jana Muchę.

Rywale podwyższyli wynik po samobójczym trafieniu Artema Putiwcewa. Gospodarze rozmiary porażki zmiejszyli w 84 min po strzale Martina Mikovica, po którym piłkę do siatki skierował Lasse Nielsen.  Nie na długo. Dwie minuty później Lech ponownie strzelił gola. Zdobył go głową Radosław Majewski.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3 (0:1) 0:1 Gytkjaer 43, 0:2 Putiwcew 60 - samobójcza, 1:2 L. Nielsen 84 - sam. 1:3 Majewski 86. Sędziował: Tomasz Musiał. Żółte kartki: Gutkovskis (16 min), Słaby (28), Miković (64) - Majewski (22), Tetteh (26).Widzów: 4381.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 82 Jan Mucha - 8 Patryk Fryc, 4 Ákos Kecskés (37 10 Samuel Štefánik), 77 Artem Putiwcew, 24 Kamil Słaby (78 14 Jakub Wróbel)  - 18 Bartosz Śpiączka, 25 Mateusz Kupczak, 28 Łukasz Piątek, 5 Vlastimir Jovanović, 16 Martin Miković  -  21 Vladislavs Gutkovskis. Rezerwowi: 12 Dariusz Trela - 2 Vitalijs Maksimenko, 10 Samuel Štefánik, 11 Patrik Mišak, 14 Jakub Wróbel, 19 Dávid Guba, 33 Krystian Peda.

Lech: 30 Matus Putnocky -  2 Robert Gumny, 3 Lasse Nielsen, 66 Emir Dilaver, 22 Volodymyr Kostevych - 17 Maciej Makuszewski (74 23 Nicklas Barkroth), 6 Łukasz Trałka (22 5 Abdul Tetteh), 86 Radosław Majewski, 7 Maciej Gajos, 16 Mario Situm - 32 Christian Gytkjaer (52 14 Nicki Bille Nielsen). Rezerwowi: 1 Jasmin Burić - 5 Abdul Tetteh, 14 Nicki Bille Nielsen, 18 Mihai Radut, 23 Nicklas Barkroth, 26 Rafał Janicki, 29 Kamil Jóźwiak.