Już ponad dwa tysiące seniorów odebrało zniżkowe karty
access_time 2017-08-28 06:54:00
Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z Karty Tarnowskiego Seniora. W ciągu trzech lat sięgnęło po nią ponad 2 tysiące tarnowskich seniorów. Powód? Liczne zniżki i rabaty na bilety wstępu do kina czy teatru oraz na zakupy w sklepach.

Kartę Tarnowskiego Seniora może otrzymać każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 65 rok życia. Program jest elementem polityki pro senioralnej realizowanej przez miasto od czerwca 2014 roku. Jego celem jest przede wszystkim wzmocnienie kondycji materialnej seniorów, umożliwiając tym samym korzystanie z szerokiej oferty usług na preferencyjnych finansowo warunkach.  Ma także zachęcać seniorów do wychodzenia z domu i korzystania z różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Tylko w tym roku do programu przystąpiło prawie 260 osób.

Tarnowscy seniorzy mogą korzystać z przygotowanych dla nich ulg i zniżek w zakresie edukacji i rozwoju, sportu i rekreacji, kultury i rozrywki, usług medycznych, czy gastronomii. Szczegółowy wykaz ulg i zniżek znajduje się na stronie internetowej dedykowanej seniorom. Swoje podwoje otwierają nie tylko instytucje miejskie, ale też przedsiębiorcy prowadzący działalność komercyjną. Aktualnie w programie uczestniczy blisko 70 partnerów, a ich liczba z roku na rok rośnie.

Komentarze...