Co z klimatyzacją w miejskich autobusach?
access_time 2017-08-28 10:00:00
Koszmar mieszkańców Tarnowa trwa. Pomimo nowych modeli autobusów nie ma w nich zainstalowanej klimatyzacji lub też jest ona niesprawna. Podczas upalnej pogody ten fakt daje się szczególnie we znaki. Co na ten temat mówią pasażerowie?

Tylko w połowie floty tarnowskich autobusów miejskich zainstalowana jest klimatyzacja. Jednak bardzo często jest ona niesprawna. Zapytaliśmy pasażerów, czy zauważyli ostatnio jakieś pozytywne zmiany.

- Zmiany? Ja nic nie zauważyłem. Jak klimatyzacji nie było, tak nie ma. Gdy temperatury sięgają 30 stopni w autobusach nie ma czym oddychać. Czasami lepiej wybrać się pieszo do pracy.

- W takich warunkach nie da się podróżować. Jestem starszą osobą i zdarzyło mi się kilka razy zasłabnąć właśnie z powodu duszności w autobusie. - komentują pasażerowie.

W starszych modelach autobusów została zainstalowana alternatywna „klimatyzacja”, a mianowicie zamontowano wentylatory, przy drzwiach autobusu. Nie przyniosły one, jednak zadowalających rezultatów...

Jak zapewniło nas Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przed kolejnym sezonem wakacyjnym wszystkie autobusy będą odpowiednio wyposażone.

Komentarze...