Koncert Finałowy 5. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE
access_time 2017-08-30 13:45:00
Przed nami ostatni już koncert tegorocznego Festiwalu EMANACJE! W niedzielę, 3 września, na scenie Centrum w Lusławicach wystąpi Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO pod dyrekcją Adriana Vareli a w roli solisty usłyszymy wirtuoza skrzypiec – Janusza Wawrowskiego!

Koncert Finałowy V Festiwalu Muzyki EMANACJE rozpocznie się o godzinie 19:00. W pierwszej części programu zabrzmi Koncert skrzypcowy A-dur Mieczysława Karłowicza w wykonaniu POM LYO oraz Janusza Wawrowskiego. Z przyczyn niezależnych od organizatorów, podczas niedzielnego koncertu nie wystąpi zapowiadany wcześniej Mariusz Patyra. Nasze zaproszenie do udziału w Finale EMANACJI przyjął jednak wybitny polski skrzypek i wirtuoz – Janusz Wawrowski, znany już lusławickiej publiczności, m.in. z rewelacyjnego recitalu w marcu 2015 roku, podczas którego wykonał w całości legendarny cykl 24 Kaprysów Niccolo Paganiniego!

Natomiast w drugiej części koncertu  usłyszymy IV Symfonię Johannesa Brahmsa oraz specjalną kompozycję, która powstanie podczas rozpoczynających się właśnie w Lusławicach Mistrzowskich Warsztatów Orkiestrowych LYO!

W środę, 30 sierpnia, o godzinie 12:00 na stronie www.emanacje.pl zostanie udostępniona kolejna pula bezpłatnych biletów na to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy do udziału w Koncercie Finałowym i dziękujemy za to, że byliście z nami przez całe lato! Do zobaczenia za rok!

Niedziela, 3 września, 19:00

Lusławice Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO

Adrián Varela – dyrygent

Janusz Wawrowski  – skrzypce

Wojciech Walczak – prowadzenie zespołu

w programie:

  • Mieczysław Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur op. 8
  • Allegro moderato
  • Romanza. Andante
  • Finale. Vivace assai
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A