Zwalniam przed szkołą
access_time 2017-09-01 07:58:00
Inicjatywa Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie – „Zwalniam przed szkołą” rozpocznie się równo z pierwszym szkolnym dzwonkiem. Na przejściach dla pieszych, znajdujących się w sąsiedztwie szkół w Tarnowie, a także powiecie tarnowskim pojawią się funkcjonariusze oraz ubrani w specjalne odblaskowe stroje ze znakiem „Agatki” – uczniowie klas mundurowych.

Od dziewięciu lat w dniu inauguracji nowego roku szkolnego przypominają kierowcom, że dzieci wracają do szkół, a najmłodszym uczestnikom ruchu, że muszą się właściwie zachowywać, przechodząc przez jezdnię. Rozdadzą kilka tysięcy specjalnie na tę okazję przygotowanych ulotek.

- Prowadzona w całym naszym regionie akcja jest elementem systematycznych działań, których celem jest zwiększanie bezpieczeństwa w sąsiedztwie placówek oświatowych – mówi Jarosław Sady, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. – Działań, które przynoszą wymierne efekty. Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym to nasza misja. Staramy się ją wypełniać jak najlepiej.

Policjanci tarnowskiej komendy w tym pierwszym tygodniu pojawią się przed wszystkimi szkołami w regionie. W pierwszym dniu nowego roku szkolnego patrole odwiedzą placówki, które znajdują się w szczególnie niebezpiecznych miejscach. Będzie możliwość zwrócenia się o pomoc i przeprowadzenie pogadanek na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do jak i ze szkoły. W tym szczególnym dla naszych dzieci dniu policjanci ruchu drogowego zadbają o ich bezpieczeństwo. Pomogą w przeprowadzeniu przez ruchliwą jezdnię i zwrócą uwagę na niebezpieczeństwa z jakimi mogą się spotkać uczniowie w codziennej swojej drodze do szkoły.

Akcja „Zwalniam przed szkołą” będzie miała miejsce w Tarnowie – na „dwupasmówce” w okolicy ul. ks. Sitki, w powiecie tarnowskim – w Wojniczu i Porębie Radlnej, a także przy placówkach sąsiadujących z drogą nr 977.

Akcji patronują posłanka Urszula Augustyn oraz wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys.

Szczegóły akcji „Zwalniam przed szkołą” zostały ustalone podczas spotkania, w którym wzięli udział między innymi Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Witold Ślęzak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie podinsp. Jakub Rogoziński, jak również posłanka Urszula Augustyn i Dyrektor MORD w Tarnowie Jarosław Sady.

FOT. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A