Złomowi złodzieje w rękach policji
access_time 2017-08-31 11:00:00
Zbierając złom skradli metalową formę do betonowego ogrodzenia. Powstałe straty sięgnęły kwoty 2000 złotych. Po zatrzymaniu przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karze.

Pod koniec lipca br. mieszkaniec powiatu tarnowskiego zgłosił w Komisariacie Policji Tarnów-Zachód kradzież metalowej formy do betonowego ogrodzenia. Wartość powstałych strat wyniosła 2000 złotych. Policjanci pracujący przy zgłoszeniu ustalili, że kradzieży tej dokonały osoby, które w okolicy zbierały złom. Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 55 i 57 lat, mieszkańców powiatu brzeskiego. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania u jednego z nich odnaleziono plastikowy wkład formujący, a w jednym z punktów skupu złomu pozostały metalowy element formy. Obojgu zatrzymanym przedstawiono zarzut kradzieży do którego się przyznali.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat określona w art. 278 kodeksu karnego. Obaj mężczyźni w trakcie przesłuchania skorzystali z przysługującego prawa i dobrowolnie poddali się karze.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A