Ponad milion złotych na zmiany w kinie i amfiteatrze
access_time 2017-09-04 05:59:00
520 tysięcy złotych dofinansowania unijnego na modernizację kina „Marzenie” i 680 tysięcy na amfiteatr zdobyło miasto. Stosowne umowy podpisali wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys, prezydent Tarnowa,Roman Ciepiela i dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury,Tomasz Kapturkiewicz. - Dofinansowanie pomoże nam przeprowadzić prace tak, abyśmy już wiosną mogli zaprosić tarnowian do wyremontowanego amfiteatru – podkreśla prezydent miasta.

Prace modernizacyjne w amfiteatrze przy ulicy Kopernika już trwają, a prace w kinie będą się mogły rozpocząć najprawdopodobniej pod koniec września, obie inwestycje mają też zagwarantowane finansowanie z miejskiego budżetu, jednak dotacje, sięgające niemal połowy związanych z nimi wydatków są – jak podkreśla prezydent Tarnowa - dużym wsparciem dla Tarnowa. Wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys pogratulował prezydentowi Romanowi Ciepieli skutecznego pozyskiwania środków finansowych przez urząd miasta. - Dzięki temu udaje się porządkować przestrzeń publiczną i polepszyć ofertę kulturalną – mówił Stanisław Sorys.

Koszt modernizacji amfiteatru to blisko 2 miliony złotych. Na terenie amfiteatru powstanie między innym kawiarnia, pawilon sanitarny i trawniki, na których będzie można rozstawić leżaki lub rozłożyć koce, posadzone zostaną drzewa. Amfiteatr będzie przestrzenią przeznaczoną do organizacji imprez i widowisk i do pełnienia funkcji rekreacyjnej dla mieszkańców w każdym wieku. Prace rozbiórkowe, konieczne do przeprowadzenia modernizacji już trwają.

Dyrektor Tomasz Kapturkiewicz, podpisując umowę na dofinansowanie modernizacji kina stwierdził, że fundusze strukturalne stały się szansą na podniesienie jakości kinowej oferty i wyrównanie szans dla takich instytucji kultury jak „Marzenie”.  - Dzięki tak dużej dotacji będziemy mogli zrobić to, co było bardzo długo oczekiwane przez naszych wiernych widzów – przede wszystkim klimatyzację.

„Marzenie” jest najstarszym działającym kinem w Tarnowie i jednym z najstarszych w Europie. Liczy sobie 104 lata. Dzięki modernizacji, która będzie kosztować blisko 1,3 miliona złotych, zyska  między innymi klimatyzację, zostanie wyposażone w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, który umożliwi lepsze brzmienie i lepszą wizualną oprawę koncertów oraz w system audiodeskrypcji, umożliwiający odbiór filmów osobom niedowidzącym i niewidzącym. Na poziomie „zero” powstanie toaleta dla niepełnosprawnych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A