Kolejni kapłani udają się na misje
access_time 2017-10-02 06:11:00
Sześciu kapłanów diecezji tarnowskiej wyjeżdża w tym roku na misje. Trzech z nich będzie głosić Ewangelię w Afryce, a kolejnych trzech uda się do Ameryki Południowej.

W rodzinnych parafiach misjonarzy odbywają się uroczyste posłania na misje. Trzy posłania misjonarzy, którzy udają się do Afryki już się odbyły. Ks. Karol Kuźma udaje się do Republiki Konga, ks. Szymon Pietryka do Republiki Środkowoafrykańskiej, ks. Maksymilian Lelito również wyjedzie do Republiki Środkowoafrykańskiej. Ks. Kuźma udaje się do Brazzaville w Republice Konga.

Są tam plany, by stworzyć nową parafię i w przyszłości wybudować kościół. Ks. Lelito i ks. Pietryka rozpoczynają posługę misyjną w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie tarnowscy kapłani są obecni od ponad 30 lat. Natomiast posłania do Ameryki Południowej odbędą się w listopadzie. Dwóch księży uda się do Boliwii a jeden do Peru.

Dodatkowo, po przerwie, dwóch kapłanów powraca na placówki misyjne – ks. Marek Dziedzic do Republiki Środkowoafrykańskiej oraz ks. Wiesław Tworzydło do Peru.

– To wielka radość i znak dla nas wszystkich w Kościele tarnowskim, że powracamy do tradycji, kiedy liczba wszystkich księży diecezjalnych na misjach przekraczała 50 osób – mówi Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji.

Tymczasem są kolejni kandydaci, by głosić Ewangelię w krajach misyjnych. Sześciu kolejnych księży rozpoczęło w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowania do wyjazdu na misje.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A