"Fantastyczna kobieta" już dziś w Millennium Studio
access_time 2017-11-03 06:33:00
Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby. Jednorazowy pokaz 3 listopada w ramach cyklu Millennium Studio.

Reżyser „Fantastycznej kobiety” wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

„Fantastyczna kobieta” była wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.

Tytuł oryginalny: Una mujer fantástica

Tytuł angielski/międzynarodowy: A Fantastic Woman

Reżyser: Sebastián Lelio

Występują: Daniela Vega, Francisco Reyes, Luis Gnecco, Antonia Zegers

Kraj produkcji: Chile, USA, Niemcy, Hiszpania

Rok produkcji: 2017

Data premiery: 6 października 2017

Język oryginalny: hiszpański

Gatunek: dramat

Czas trwania: 104 min

KINO MILLENNIUM: 3 listopada, piątek, początek o 20.30.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A