Pomysł na weekend
access_time 2017-10-20 12:00:00
Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić nadchodzący weekend przygotowaliśmy dla Was klika propozycji. Na pewno nie będziecie się nudzić.
  • Piątek

Dorota Bernacka „Singular” godz. 18:00 Pałacyk Strzelecki - Wystawa jest nagrodą w Konkursie „Salon Wiosenny” organizowanym przez BWA Tarnów. Wstęp wolny.

9. Edycja Międzynarodowego Biennale Miniatury godz. 18:00 Biuro Wystaw Artystycznych - Międzynarodowe Biennale Miniatury jest pokonkursową wystawą zbiorową, organizowaną w Częstochowie od 2000 roku. Fundatorem Grand Prix jest Prezydent Miasta Częstochowy, patron przedsięwzięcia. Konkurs skierowany jest do twórców profesjonalnych oraz studentów lat dyplomowych uczelni artystycznych. Wstęp wolny.

„W poczekalni” Bogusław Bachorczyk i Zbigniew Sałaj godz. 19:00 BWA na Dworcu PKP - Wstęp wolny.

Bracia Lumiere - Millennium Studio godz. 20:30 Kino millennium - W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki" czy „Polewacz polany". Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Bilety: 10 zł.

  • Sobota

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA godz. 19:00 Centrum Sztuki Mościce - Bilety: 20 zł - 30 zł. W programie:
- Inkubator Tańca – pokazy miniatur tanecznych
- godz. 20:00 – prezentacje etiud
- godz. 21:30 – indywidualne spotkania z choreografami i omówienie prezentacji

3 x KOLOR – Żuchnicki, Poręba, Kozub godz. 18:00 Teatr im. L. Solskiego - Wystawa 3 x KOLOR – Żuchnicki, Poręba, Kozub mieści w sobie 30. obrazów, po 10. Obrazów każdego z twórców, które są tworami ich indywidualnych kreacji z ostatnich lat. Wstęp wolny.

PracOFFnia: Dekorowanie tortów godz. 16:00 TCK - Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu PracOFFnia, w nowym sezonie. Ciepłe dni odchodzą i powoli wkracza jesień, a wraz z dłuższymi wieczorami i pogarszającą się aurą, większy mamy apetyt na słodkości, dla poprawienia nastroju. Oczywiście najprościej sięgnąć jest po gotowe ciasto lub ciasteczko, czy czekoladę. Natomiast o ile bardziej przyjemne, nie tylko dla podniebienia, jest własnoręczne zrobienie i udekorowanie tortu. Sam proces powstawania daje dużo przyjemności, szczególnie kiedy zrobimy to pod fachowym okiem. Dlatego zapraszamy na warsztaty dekorowania tortów w Stylu angielskim do pracowni plastycznej Tarnowskiego Centrum Kultury, które odbędą się w dniach 21 i 22 października 2017 roku. Bilety: 40 zł.

  • NIedziela

Zakończenie sezonu motoryzacyjnego - IX Edycja Wrak Race godz. 8:00 Biskupice Radłowskie. Wstęp wolny. 

Wystawa Ikon Pauliny Krajewskiej godz. 17:00 Galeria Hortar - Wstęp wolny.

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia Ekstraklasa: 13 kolejka godz. 15:30 Stadion w Niecieczy. 

Trening Biegowy Bieg Na Zamek - Dogrywka godz. 16:00 Góra św. Marcina. 

Komentarze...