access_time 2017-10-24 08:57:00
Ruszyła 1 edycja Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 i już na początek mieliśmy całkiem ciekawe mecze w których dużo się działo.

W niedzielnym meczu jako pierwsi na parkiecie pojawili się Zdrowy Projekt i Alfa Pride i tu też uwidoczniła się przewaga Zdrowego Projektu, który był skuteczniejszy głównie za sprawą dobrej gry pod koszem braci J.M. Put a 40 punktów M. Półtoraka pozwalała kontrolować grę. Młodzi gracze Alfy popełnili za dużo błędów, które skutecznie wykorzystał przeciwnik i mimo dobrego występu M. Kozdronia zdobywcy 40 punktów to Zdrowy Projekt odniósł pewne zwycięstwo.

W ostatnim meczu 1 rundy spotkali się Hetman Killer’s i Wild Baller’s, początek meczu to lepsza gra drużyny Killerów za sprawą duetu R. Krukar i B. Białas co dało przewagę do przerwy 35:19. Po przerwie przeciwnicy rzucili się do odrabiania strat za sprawą dobrze dysponowanego M. Kulikowskiego który trafił 5 razy za 3 punkty co dało remis w drugiej połowie lecz strata z pierwszej połowy nie pozwoliła odrobić strat i to Hetman wygrał swój pierwszy mecz.

• Sobota 21.10 – Hala Miejski Dom Sportu

Dla Sharks: Jarosiński 36(8x3), Kuraś 33, Piwowarczyk 16, Maniawski 12

MVP MECZU: Wojciech Kuraś - Mpetrol Sharks

• Niedziela 22.10 – Hala Miejski Dom Sportu

Zdrowy Projekt – Alfa Pride 107:86 (48:36 / 59:50)

Dla Z.Projektu: Półtorak 40(4x3), M.Put 24, J.Put 23, Stawarski 15(2x3)

Dla Alfy: Kozdroń 40(4x3), Nowak 18(2x3/2x4), Jewuła 16, Łazarz 12(2x3)

MVP MECZU: Marek Półtorak - Zdrowy Projekt

Hetman Killer’s – Wild Ballers 77:61 (35:19 / 42:42)

Dla Killer’s: Białas 23, Krukar 22, Stawarz 14(2x3), Maciejewski 12(2x3), Nowak 6

Dla Ballers: Kulikowski 31(5x3), Witiak 14, Kłósek 8, Starzyk 8

MVP MECZU: Rafał Krukar – Hetman Killer’s