Uwaga na objazd w Mościcach
access_time 2017-11-07 06:00:00
W związku z remontem ulicy Kwiatkowskiego, wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na terenie placu manewrowego w Mościcach. Samochody, jadące od strony miasta w kierunku Wierzchosławic i wjazdu na autostradę jeżdżą przez zajezdnię autobusową, jezdnią manewrową przy pierwszym peronie, a w kierunku powrotnym jezdnią ulicy Kwiatkowskiego.

W zależności od etapu prac na Kwiatkowskiego, ruch w stronę miasta będzie się odbywał północną lub południową jezdnią ulicy. Na skrzyżowaniu ulicy Kwiatkowskiego z ulicą Czerwonych Klonów ruchem ręcznie będą sterować uprawnieni do tego pracownicy firmy, która remontuje ulicę Kwiatkowskiego. - To może ułatwić przejazd kierowcom, zwłaszcza w pierwszych dniach po wprowadzeniu zmian – zapowiada Artur Michałek z ZDiK.

Przez teren zajezdni samochody pojadą peronem, przeznaczonym obecnie dla miejskich autobusów linii nr 9, a autobusy „dziewiątki” przeniosą się na miejsca postojowe, znajdujące się w północnej części zajezdni, w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Azotowych. - Nie będzie możliwości skorzystania ze znajdujących się tam miejsc parkingowych, apelujemy też do kierowców o ich opuszczenie i przepraszamy za niedogodności – mówi Artur Michałek.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, który przygotował zmiany w organizacji ruchu informuje również, że prowadzący przez zajezdnię objazd będzie obowiązywał do czasu zakończenia remontu ulicy Kwiatkowskiego. - Chcemy w ten sposób zapewnić możliwość przejezdności po jednym pasie w każdym kierunku, stąd wprowadzane przez nas zmiany. Prosimy kierowców i pieszych o szczególną ostrożność – apeluje Artur Michałek.

Komentarze...