Chciał uciec przez balkon
access_time 2017-11-10 10:46:00
Niespełna trzydziestolatek poszukiwany 7 Listami Gończymi trafił do zakładu karnego po ponad półtorarocznym okresie ukrywania się. Najbliższe 8 lat spędzi za murami zakładów penitencjarnych.

Przez ponad półtora roku 29-letni tarnowianin ukrywał się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W jego kartotece od lipca 2016 roku pojawiały się nowe podstawy prawne z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. W sumie do tarnowskiej Policji wpłynęło 7 Listów Gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Tarnowie z orzeczonym wyrokiem kary pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 2 lat za przestępstwa rozboju, oszustwa, uszkodzenia mienia jak również uszkodzenia ciała i udziału w bójce. Mężczyzna przez ten czas ukrywał się na terenie Polski, później już tylko w Tarnowie. Tu też został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego zajmujących się poszukiwaniem osób ukrywających się. Zbierane skrupulatnie cząstkowe informacje pozwoliły na precyzyjne wskazanie mieszkania w jednym z bloków w Tarnowie, w którym aktualnie przebywał poszukiwany mężczyzna. Wynajmował on mieszkanie na III piętrze pięciokondygnacyjnego bloku.

Gdy policjanci zapukali do jego drzwi, całkowicie zaskoczony próbował wyskoczyć przez balkon, jednak gdy zobaczył czekających na zewnątrz policjantów zrezygnował. Pomimo wezwań do otwarcia drzwi, mężczyzna nie chciał ich otworzyć. Zdecydował się na to dopiero jak usłyszał pierwsze próby siłowego pokonania przeszkody. Gdy trafił do Zakładu Karnego w Tarnowie dowiedział się, że najbliższe 8 lat spędzi w zakładach penitencjarnych na terenie kraju.

Komentarze...