Fatum nadal wisi nad Krakowską, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-11-08 09:47:00
Wydrukuję sobie… pensję. Parkomaty „kasują” po godzinach. Wyższe ceny za nasze śmieci? Komunikacyjna supernowoczesność, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Wydrukuję sobie… pensję
Marzenia o własnej „fabryce” pieniędzy są stare jak świat, wyrobem fałszywych banknotów czy nawet bilonu zajmują się profesjonaliści z przestępczego światka oraz naiwni amatorzy, nawet nastolatkowie. Do tarnowskiej policji dość regularnie trafiają pojedyncze podrobione banknoty, których źródło pochodzenia pozostaje nieznane.
  • Parkomaty „kasują” po godzinach
– Płatne parkingi obowiązują w Tarnowie od poniedziałku do piątku w określonych godzinach, jednak parkometry działają również wieczorami i w weekendy. Maszyny przyjmują pieniądze całodobowo, jeśli więc ktoś nie orientuje się w zasadach, a zobaczy parkomat, to odruchowo płaci. Sam dałem się nabrać – mówi nasz Czytelnik. I dodaje, że nie on jeden znalazł się w takiej sytuacji.
  • Kto kandydatem PiS na prezydenta Tarnowa?
Partyjny kandydat na prezydenta Tarnowa w najbliższych wyborach samorządowych wyłoniony zostanie w wewnętrznych prawyborach – to decyzja zarządu Prawa i Sprawiedliwości z zeszłego tygodnia, mająca wreszcie przeciąć spekulacje i zaprezentować osobę, która powalczy o fotel włodarza Tarnowa.
  • Wyższe ceny za nasze śmieci?
Niedawno mieszkańcy budynków należących do Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali od zarządu pismo, w którym przypomina się o konieczności segregacji odpadów zgodnie z ustalonymi zasadami. Nadmienia się też, że jeśli te zasady nie będą przestrzegane, istnieje realne niebezpieczeństwo, że zostaną podniesione opłaty za wywóz śmieci.
  • Komunikacyjna supernowoczesność
Przed kilku jeszcze laty tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie należał do najstarszych w grupie miejskich firm transportowych w Polsce. I choć w ciągu tego czasu sytuacja powoli się poprawiała, w razie potrzeby wciąż na ulice wyjeżdżają stare wysłużone jelcze berliety.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Tarnów da ulgi tym, którzy zapłacą w mieście podatki
Kilka tysięcy osób, mieszkających w Tarnowie czasowo, zyskało właśnie prawo do zniżek dla posiadaczy Tarnowskiej Karty Miejskiej Premium. Do tej pory dokument taki przysługiwał jedynie zameldowanym na pobyt stały w Tarnowie. Od kilku dni, po zmianie lokalnych przepisów, wnioski o TKM Premium (oferuje maksimum ulg) mogą składać wszyscy ci, którzy zdecydują się rozliczać z podatku dochodowego właśnie w Tarnowie,a niekoniecznie chcą się tu na stałe meldować.
  • Kilkaset dzików do odstrzału w gminie Ryglice
Koło Łowieckie „Dzik” postanowiło zwiększyć plan odstrzału dzików na terenie gminy Ryglice o sto sztuk. Decyzja została podjęta po apelu w tej sprawie burmistrza gminy Bernarda Karasiewicza.
  • Szczurowa. Będą pieniądze na miasteczko ruchu drogowego
Zarząd Województwa Małopolskiego pozytywnie ocenił i zaakceptował do dofinansowania – wniosek przygotowany przez Gminę Szczurowa – na budowę miasteczka ruchu drogowego w Szczurowej.
  • Kara więzienia za śmiertelny wypadek na rondzie
Wyrok 4,5 roku więzienia usłyszał dziś Piotr Kłusek (zgodził się na ujawnienie personaliów i wizerunku). Mężczyzna został skazany za spowodowanie wypadku śmiertelnego, do którego doszło rok temu, na rondzie przy ul. Słonecznej w Tarnowie.
  • Fatum nadal wisi nad Krakowską
Powtórka spartaczonego remontu potrwa dłużej. Nowy wykonawca chce wydłużenia terminu robót. Do wiosny odłożona ma zostać wymiana kostki na fragmencie ulicy, który prezentuje się najgorzej.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...