Turniej strzelecki w CKiW z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
access_time 2017-11-09 16:15:00
W ramach obchodów 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, podobnie jak w ubiegłych latach, w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie zorganizowano turniej strzelecki z broni pneumatycznej „O Puchar Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie”.

Do udziału w zawodach, poza drużyną gospodarzy zaproszono trzyosobowe reprezentacje, zaprzyjaźnionych szkół regionu tarnowskiego. W dniu zawodów 07.11.2017 r. podczas rozpoczęcia turnieju, dyrektor tarnowskiego Centrum Pan Tomasz Stelmach powitał reprezentacje: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu, Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie – Technikum, Zespół Szkół Niepublicznych w Tarnowie – Gimnazjum oraz reprezentację Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

W realizacji zawodów poza głównym celem „Upamiętnienie 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę” istotne było również: kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw patriotyczno-obywatelskich, popularyzacja strzelectwa sportowego, umiejętności strzeleckich i sportowej rywalizacji oraz integracja młodzieży różnych środowisk.

Warto wspomnieć, że Turniej był realizowany na nowej strzelnicy CKiW OHP w Tarnowie wyposażonej w transportery tarcz, kierunkowe oświetlenie, kulochwyty i wykładziny zapobiegające rykoszetom. Uczestnicy zawodów oddawali po trzy strzały próbne, następnie 5 strzałów zaliczanych do punktacji zawodów. Ocena wyników prowadzona była w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej. Indywidualnie najlepszymi strzelcami zawodów okazali się:

  • Klaudia Ryba (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
  • im Jana Pawła II w Gromniku) – I Miejsce;
  • Artur Żrałka (z CKiW OHP w Tarnowiew Tarnowie) – II Miejsce;
  • Wojciech Hebda (z Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie) – III Miejsce.

Największą liczbę punktów w klasyfikacji drużynowej uzyskała reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku zdobywając tym samym główne trofeum turnieju „Puchar Dyrektora CKiW OHP w Tarnowie”. Sportowa rywalizacja jak co roku była zacięta, o zajętym miejscu często decydowały pojedyncze punkty. Niestety puchar tylko jeden a otrzymać go może drużyna która zbierze największą liczbę punktów.

Najlepsi strzelcy zostali uhonorowani złotym, srebrnym i brązowym medalem, a wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, medale oraz słodkie upominki.

Komentarze...