„Hrabina Marica” E. Kálmána z audiodeskrypcją w Operze Krakowskiej!
access_time 2017-11-12 05:59:00
Opera Krakowska serdecznie zaprasza na operetkę „Hrabina Marica” E. Kálmána (12 listopada 2017, godz. 18.30), która realizowana będzie z audiodeskrypcją, co umożliwi osobom niewidomym i słabowidzącym werbalny odbiór treści wizualnych. 

Lektor - pomiędzy śpiewem a dialogiem solistów - będzie opisywał poszczególne sceny spektaklu, ich grę aktorską, opowie o inscenizacji przedstawienia, jej scenografii, kostiumach czy świetle.

Próba audiodeskrypcji do „Hrabiny Maricy” odbyła się w Operze podczas niedzielnego spektaklu, 5 listopada. Za przekaz transmisji odpowiedzialna jest Fundacja „Kultura bez barier”, która poprzez swoje działania daje osobom z dysfunkcjami sensorycznymi możliwość samodzielnego i kompetentnego odbioru sztuki, zapewniając im komfort w czasie wizyty w teatrze, muzeum czy kinie.

Bilety dla osób z niepełnosprawnością wzroku dostępne są w Kasie Opery Krakowskiej po 25 zł, a dla ich opiekunów po 1 zł. Specjalistyczne odbiorniki będzie można odebrać przed spektaklem, przy szatni. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji udziela Biuro Organizacji Widowni – tel. 12 296 62 62 (63).

FOT. Łukasz Łuszczek

Komentarze...