Nowa placówka oświatowa w Tarnowie
access_time 2017-11-14 08:00:00
Ośrodek edukacyjny dla kilkunastu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych od stycznia będzie działał w Tarnowie - informuje magistrat. Placówka da dzieciom po ukończeniu przedszkola specjalnego możliwość kontynuacji nauki w komfortowych warunkach.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (OREW) będzie mieścił się na II piętrze wyremontowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego budynku przy ul. Zbylitowskiej 9a. Obecnie trwają tam prace remontowe i wykończeniowe. Otwarcie placówki planowane jest na styczeń przyszłego roku. Działalność OREW w przyszłości będzie pokrywana z subwencji oświatowej.

Utworzenie ośrodka pozwoli na kontynuację obowiązku szkolnego i nauki dzieci, które uczęszczają do Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Kolorowy Zakątek”, działającego tam od marca tego roku. - Powstanie placówki to wynik rozmów z rodzicami i ich oczekiwań. Dostępność takich miejsc jest bardzo ograniczona, a potrzeby ciągle rosną. Dodatkowo dziecko kończąc przedszkole, zostaje w tym samym budynku, co pozwala mu się zdecydowanie szybciej zaadoptować. Utworzenie takiej placówki jest po prostu koniecznością – podkreśla Agata Murczek, wicedyrektor Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Kolorowy Zakątek”.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy umożliwi dzieciom i młodzieży do 25. roku życia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. 

Uczniowie będą uczestniczyć  w zajęciach rewalidacyjno – wychowawczych co zapewni kompleksową i wielodyscyplinarną pomoc z zakresu rehabilitacji, rewalidacji, terapii logopedycznej i psychologicznej. Zajęcia będą odbywać się w małych grupach, co pozwoli na indywidualne podejście do każdego ucznia.

Komentarze...