Co zagraża miejskim inwestycjom? Tygodniowy przegląd prasy
access_time 2017-11-15 09:35:00
„Gazy” nie wrócą do Tarnowa? Autobusy na „zielonej fali”. Groźny wypadek na autostradzie A4, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Trzy lata więzienia dla R. Ścigały

Sąd Okręgowy w Tarnowie podtrzymał część zarzutów wobec byłego prezydenta Tarnowa, zwłaszcza dotyczący przyjęcia łapówki. Ostatecznie Ryszard Ścigała został skazany na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny. Konsekwencją wyroku będzie zmiana w składzie Rady Miejskiej w Tarnowie.

  • Filmowe życie pana Tadka

Jeśli ktoś myśli, że Tadeusz Żak, sławny kiedyś stacz kolejkowy, da o sobie całkiem zapomnieć, jest w błędzie. Ludzie znowu często go widują, choć tym razem nie w przychodni, gdzie obstawiał miejsca dla pacjentów, ale na ulicy. Wielu go poznaje. Teraz Tadeusz zajmuje się roznoszeniem ulotek, ale miewa też całkiem inne zajęcia.

  • „Gazy” nie wrócą do Tarnowa?

Od lipca 2016 roku siedzibą Polskiej Spółki Gazownictwa nie jest Tarnów, a Warszawa. O powrót spółki od ponad roku starają się parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Mimo formalnej decyzji na „tak” centrala wciąż pozostaje w stolicy.

  • Autobusy na „zielonej fali”

Zakup przez MPK w Tarnowie 35 nowoczesnych autobusów, o których ostatnio pisaliśmy, wiąże się z wieloma udogodnieniami, których doświadczać będą pasażerowie. Jedną z nich będzie możliwość szybszego niż dotychczas przemieszczania się komunikacją przez miasto, ale wcale nie chodzi o wyższe prędkości.

  • Co zagraża miejskim inwestycjom?

Terminy rozpoczęcia i zakończenia inwestycji na terenie Tarnowa nierzadko ulegają opóźnieniom z różnych przyczyn. Oprócz wielokrotnie krytykowanych i przedłużających się remontów kolejowych wiaduktów mamy nad Białą inwestycje, z którymi kłopot ma miasto jako inwestor.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Komorów. Groźny wypadek na autostradzie A4

Komorów. Wypadek na autostradzie A4. Jedna osoba została ranna w wypadku na trasie Kraków - Tarnów, niedaleko MOP Komorów. Koło godziny 6.30 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Niedaleko miejsca zdarzenia doszło również do kolizji, osobówka uderzyła w bariery. Utrudnienia w kierunku Rzeszowa trwały ponad 1,5h.

  • Dąbrowica. Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy otrzymał nowy pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych. Auto kosztowało ponad 161 tys. zł. Ford transit trafił do ośrodka dzięki dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która pozwoliła pokryć 70 proc. ceny pojazdu. Resztę kwoty uzupełniło dąbrowskie starostwo powiatowe oraz gminy Szczucin i Mędrzechów. 

  • Roszada w radzie miasta po skazaniu Ścigały

Skazany prawomocnym wyrokiem za przyjęcie łapówki były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała straci mandat miejskiego radnego. Miejsce byłego prezydenta zajmie Stefan Wrona, który w 2014 roku zajął drugie miejsce na liście wyborczej KW Tarnowianie. 

  • Kibic przejechał autem kibica, sąd obniża mu wyrok

Sąd Apelacyjny w Krakowie obniżył z pięciu i pół do trzech lat więzienia wyrok na Cezarego K. spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. To orzeczenie jest prawomocne. Sprawca ma też na 10 lat zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i musi zapłacić 20 tys. zł zadośćuczynienia rodzicom zmarłego.

  • Pod Szczurową będzie praca w szklarniach i nowej fabryce

W Dołędze, niedaleko Szczurowej, będzie można zarabiać, zbierając pomidory. Gminie udało się również pozyskać inwestora do strefy gospodarczej. W miejscowości Dołęga, obok Szczurowej, powstają ogromne szklarnie. Już robią wrażenie, choć to zaledwie jedna trzecia całej inwestycji. Do końca stycznia mają tu zostać zbudowane szklarnie zajmujące teren o powierzchni około 5 hektarów. W 2019 roku wyrosną kolejne, tym razem 10-hektarowe.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...