Bramkarz z czystym kontem i golem
access_time 2017-11-16 08:00:00
Pozycja bramkarza to w futsalu bardzo ważna postać i każdy o tym wie. Oczywistą sprawą jest to, że musi on bronić jak najlepiej dostępu do własnej bramki, a jeśli jest okazja to szybko wznowić grę. Nikt jednak się nie spodziewał, że zawodnik z założonymi rękawicami przesądzi o losach spotkania i zdobędzie jedynego gola w meczu.

Takie wydarzenie miało miejsce podczas 4 kolejki Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport, a bohaterem tego dnia był Kamil Kosman (zdj). Golkiper Westovii Okna Pawłowski w tym dniu był nie do pokonania i kilkakrotnie powstrzymywał ataki Białej Gwiazdy. Jego koledzy w ofensywie także nie mogli skutecznie zaatakować, aż wreszcie wspomniany bohater dalekim wyrzutem chciał uruchomić swojego kolegę pod bramką rywala, ale zarówno on, jak i obrońca minęli się z piłką, a ta otarła się o rękawice bramkarza rywali i wylądowała w bramce. To jedyne trafienie dało Westovii komplet punktów i pozycję na szczycie tabeli, a to ze względu na brak meczu Sportmossimo.pl Grabówka z Lumaro Elbud. Z prośbą o przełożenie spotkania poprosili ci pierwsi i niepokonane dotąd zespoły zagrają swój pojedynek za tydzień.

Tym samym pojawiła się szansa dla Gryfu Borzęcin, który mógł także mieć po czterech seriach 9 punktów i znaleźć się w ścisłej czołówce, a Robert Płachno popisując się ładnym strzałem z dystansu zdawał się to potwierdzać. Tuż przed przerwą nastąpiło w ich defensywie nieporozumienie, a Mateusz Groński doprowadził do remisu. Ten gol okazał się Pchelkowsky Tar-Sped ogromnym aktywatorem, bo ich gra po przerwie była wręcz koncertowa. Strzelec pierwszego gola dodał swoje drugie po zmianie stron, a jego koledzy Damian Chudyba, Marcin Jarosz i Tomasz Szalecki podwyższali wynik. Gryf ostatecznie zdążył się otrząsnąć i Dawid Mularz zaliczył trafienie, ale wynik 2-5 w ogóle ich nie satysfakcjonował. W roli faworyta wywiązał się natomiast Topicar Auto Części i Grupa Azoty PROREM. Ich rywale byli niżej notowani i choć bardzo chcieli im przeszkodzić to jednak mecze kończyły się zgodnie z przewidywaniami.

Topicar na swojej drodze miał Control Process Luxtorpedę i choć Bartłomiej Karpowicz zdołał umieścić piłkę w ich siatce to wcześniej na listę strzelców wpisał się Mateusz Prokop, Damian Świątek, Łukasz Noga i Tomasz Mikoś, a mecz zakończył się wynikiem 4-1. Natomiast beniaminek (B)oca Czemarol dwukrotnie cieszyła się ze zdobyczy to jednak goli straciła aż sześć. Na trafienie Patryka Malinowskiego i popisową akcję Dominika Witka odpowiadali Piotr Łazarz, Miłosz Mosio, Sebastian Zawrzykraj, Bartłomiej Motyka i dwukrotnie Radosław Motyka.

Wyniki:

Biała Gwiazda

0:1

Westovia Okna Pawłowski

Grupa Azoty PROREM

6:2

(B)oca Czemarol

Gryf Borzęcin

2:5

Pchelkowsky Tar-Sped

Control Process Luxtorpeda

1:4

Topicar Auto Części

Tabela:

 

LIGA: Ekstraklasa

L.P

NAZWA

Z

P

R

M

BILANS

PKT

 

1

Sportmossimo.pl Grabówka

3

0

0

3

17:8

9

 

2

Westovia Okna Pawłowski

3

1

0

4

18:10

9

 

3

Lumaro Elbud

2

0

0

2

21:1

6

 

4

Grupa Azoty PROREM

2

1

0

3

11:9

6

 

5

Topicar Auto Części

2

2

0

4

12:10

6

 

6

Gryf Borzęcin

2

2

0

4

12:13

6

 

7

Pchelkowsky Tar-Sped

1

1

0

2

8:10

3

 

8

Biała Gwiazda

0

2

0

2

3:6

0

 

9

(B)oca Czemarol

0

3

0

3

5:20

0

 

10

Control Process Luxtorpeda

0

3

0

3

5:25

0

 

Komentarze...