O wygranej zadecydował „tie-break”
access_time 2017-11-27 08:06:00
Niezwykle emocjonujące spotkanie rozegrały w sobotę, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów.

Tarnowianki podejmowały przed własną publicznością zespół Joker Mekro Energoremont Świecie w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany, tarnowianki wygrały go 29:27. Druga część spotkania należała do siatkarek ze Świecia, które gładko pokonały zawodniczki Grupy Azoty PWSZ 19:25. W trzecim secie tarnowianki wypracowały sobie znaczną przewagę, zapowiadającą zwycięstwo, niestety mocno zmobilizowane zawodniczki ze Świecia zaczęły odrabiać straty, tarnowianki miały ogromny przestój i ostatecznie to drużyna gości zwyciężyła w tym secie 25:23. Czwarta odsłona spotkania należała do tarnowianek, które wygrywając 25:23 doprowadziły do „tie-break’a”. W piątej części meczu dobrze grające siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały zespół Jokera Świecie 15:9 i ostatecznie wygrały cały mecz 3:2.

MVP spotkania została tarnowska rozgrywająca Izabela Matyszczak.

Zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów zajmuje obecnie ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 12 punktów.