Koncert Noworoczny na rzecz hospicjum Via Spei
access_time 2017-12-20 12:15:00
Powitajmy 2018 rok Noworocznym Koncertem Charytatywnym na rzecz budowy hospicjum Via Spei. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach piątek, 5 stycznia 2018 roku godz. 19.00.

Złóżmy wzajemne życzenia zdrowia i pomyślności przy akompaniamencie największych przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu wspaniałych Artystów: światowej sławy wirtuoza skrzypiec Vadima Brodskiego, Eweliny Szybilskiej (sopran), Łukasza Gaja (tenor), Juliana Brodskiego (saksofon). Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli oraz pozyskiwanym na bieżąco środkom aktualnie w budynku hospicjum Via Spei wykonywane są tynki wewnętrzne; Fundacja ma także zabezpieczone środki na wykonanie orurowania części podłogowej centralnego ogrzewania oraz (częściowo) – ułożenie warstw posadzek na parterze budynku.

Noworoczny Koncert Charytatywny oraz inne działania podejmowane przez Fundację Kromka Chleba, pozwolą na realizację kolejnych prac w hospicjum Via Spei - ocieplenie budynku i wykonanie tynków zewnętrznych. 

Karty wstępu dostępne są dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć budowę hospicjum Via Spei poprzez przekazanie darowizny nie mniejszej niż 100 zł

  • w biurze Fundacji Kromka Chleba Pl. Kazimierza Wielkiego 5

Pon-Pt 10.00 -18.00;

  • w recepcji hotelu Bristol, ul. Krakowska 9 - czynne codziennie

 

Rezerwacja miejsc: tel. (14) 656 02 36 rezerwacja@kromkachleba.pl

 

Informacja o wykonawcach:

Vadim Brodski – wybitny polsko-ukraiński skrzypek, osobowość sceniczna, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach skrzypcowych, m.in. Wieniawskiego (1977) i Paganiniego (Włochy 1984). Koncertował z najlepszymi orkiestrami na świecie, w najbardziej renomowanych salach koncertowych. Jego repertuar to nie tylko muzyka klasyczna, ale również – muzyka filmowa czy oryginalnie zaaranżowana muzyka rozrywkowa. Jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, którzy mieli zaszczyt zagrać na słynnych skrzypcach należących do Niccolo Paganiniego.

Ewelina Szybilska - absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, wielokrotna laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Liczne występy na polskich scenach operowych łączy z doskonaleniem umiejętności wokalnych na konkursach mistrzowskich. Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

Łukasz Gaj - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, uczestnik wielu przedsięwzięć i festiwali muzycznych, wielokrotnie nagradzany w konkursach krajowych i zagranicznych. Solista Opery Wrocławskiej, współpracuje także z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Dyrektor  Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. 

Julian Brodski – syn Vadima Brodskiego. Pod okiem taty zdobywa sceniczne doświadczenia; po nim też odziedziczył pasję i zamiłowanie do muzyki. Jest jednym z najciekawszych saksofonistów młodego pokolenia na świecie.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej - orkiestra o ponad 65-letniej tradycji. Koncertowali z nią najwybitniejsi artyści z kraju i zagranicy. Obok wszystkich ważniejszych estrad koncertowych w kraju, Orkiestra koncertowała m.in. w Rosji, Niemczech, Japonii. Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach i konkursach muzycznych. Repertuar Orkiestry to głównie utwory klasycyzmu i romantyzmu, również estradowe wykonania oper i operetek oraz programy z muzyką filmową, jazzową, musicalową i rozrywkową.

Sławomir Chrzanowski - dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej. W czasie działalności artystycznej dyrygował większością polskich orkiestr filharmonicznych i kameralnych. Kilkakrotnie gościł w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte z zakresu historii muzyki polskiej i dyrygentury. 

 

Organizator: Fundacja Kromka Chleba

Partner: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Patronat Honorowy Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina oraz Przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego

Sponsorzy: Stalprodukt S.A., Leier Polska S.A., Gmina Tarnów, Gmina Brzesko, Restauracja Włóczykij, Nadleśnictwo Gromnik, Gmina Rzepiennik Strzyżewski

Współpraca redakcyjna: RMF Classic

Patronat medialny: TVP Kraków, Radio RDN Małopolska, Gazeta Krakowska, Kurier tarnowski, tarnow.net.pl., Pogórze24 

Komentarze...