Melomaluchy z muzyką za pan brat
access_time 2017-12-06 02:40:00
Zapraszamy na rodzinne spotkania z muzyką klasyczną. Będzie słuchanie, wspólne granie i zabawa. Dowiemy się skąd się bierze muzyka, jak się ją robi, co w niej słychać i jak słuchać, żeby była fajna. Podczas koncertów będziemy słuchać, bawić się, a może nawet coś zaśpiewamy. Jednak tym razem to my przyjedziemy do Waszych miejscowości i zabierzemy Was w muzyczną podróż. Podczas koncertów młodzi słuchacze zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy, konkursów, a także gry na instrumentach. Zasiądą pomiędzy muzykami, tak aby mogli z bliska zobaczyć instrumenty i grę profesjonalnego zespołu.

Zagrają muzycy zespołu Arso Ensemble, na co dzień pracujący w zawodowych orkiestrach. Koncert i zabawy muzyczne poprowadzi Anna Podkościelna-Cyz – muzyk, miłośniczka dzieci, wiolonczeli i dobrych dźwięków. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Prosimy o elegancki dobór garderoby.

Harmonogram najbliższych koncertów:

  • 9 grudnia 2017 r. (sobota)

Godz. 14.00 – Dom Kultury w Czermnej (Gmina Szerzyny)

Godz. 18.00 – Siemacha Spot Gemini Park Tarnów

  • 10 grudnia 2017 r. (niedziela)

Godz. 12.00 – Miejski Dom Kultury w Bochni

Godz. 16.00 – Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

ARSO Ensemble tworzą koncertmistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie – skrzypkowie Robert Naściszewski i Orest Telwach, wiolonczelistka Anna Naściszewska oraz kontrabasista Sławomir Ujek.

Zespół łączy w sobie doświadczenie zawodowe z młodzieńczą energią i zaangażowaniem, co owocuje doskonałością techniczną i muzyczną wrażliwością wykonań. Wszechstronność zespołu potwierdza udział w wielu uznanych festiwalach – Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Festiwal Muzyki Żydowskiej w Krakowie, Festiwal Wiolinistyczny im. B. Hubermana w Częstochowie, XXVII Festiwal „Tydzień talentów” w Tarnowie/ Kąśnej Dolnej, Festiwal Tempus Paschale w Lublinie, VIII Europejski Festiwal w Otwocku, uczestniczył również w koncertach kameralnych w Hamburgu i Hanowerze.

Członkowie kwartetu są autorami wielu projektów koncertowych służących upowszechnianiu muzyki, szczególnie kameralnej. Od roku 2011 – wspólnie z innymi muzykami – współtworzą Orkiestrę Symfoniczną Centrum Sztuki Mościce. W 2013 r. zespół nagrał swoją pierwszą płytę zawierającą 6 sonat na smyczki G. Rossiniego.

W czasie koncertów dystrybuowany będzie zeszyt ćwiczeń oraz płyta CD. Płyta „Melomaluchy” to wyjątkowa muzyka oprawiona w piękną grafikę. To prezent dla dziecka, lub wygodna „pomoc naukowa” dla rodzica, który chce wprowadzić swoje dziecko w świat muzyki klasycznej.

To pakiet zawierający: płytę CD ze specjalnie dobranymi utworami dla dzieci, książeczka z opowiadaniami o tym co dziecko usłyszy w każdym z utworów oraz „zeszyt ćwiczeń”, który da rodzinom możliwość wspólnej zabawy z muzyką z płyty.

Repertuar i wykonania muzyki na płycie „Melomaluchy” zostały starannie opracowany przez instrumentalistów ze Stowarzyszenia Musicus. To krótkie, przystępne utwory, które – w połączeniu z opowiadaniami z książeczki – inspirują wyobraźnie dzieci. Odgłosy zimy, przygody pstrąga, lew co wspólnie z pajączkiem gra na fortepianie, wąsaty kompozytor, który nie umiał tańczyć oraz czerwony jeż – to wszystko czeka na dzieci i rodziców w „Melomaluchach”.

Wykonawcami muzyki są zaproszeni soliści i muzycy Arso Ensamble. Opowiadania do utworów napisał dziennikarz muzyczny Dariusz Stańczuk, a w grafikę ubrał Freedom for Pixels. Wydawcą jest Centrum Sztuki Mościce, a publikację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Medialny sprawuje Radio RMF Classic.

Głównym Partnerem Centrum Sztuki Mościce jest GRUPA AZOTY.

Fot. Krzysztof Skóra

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A