Faza Play Off wyłoniła finalistów, Mpetrol Sharks i Zdrowy Projekt zagrają w pierwszym finale Big 3
access_time 2017-12-12 08:31:00
W sobotnim meczu doszło do starcia drużyn, które zajęły 1 i 4 miejsce czyli Mpetrol Sharks i Hetman Killer’s i niestety było widać różnicę między tymi miejscami w tabeli.

Początek meczu to dobra gra Hetmana i odskoczenie na kilka punktów, lecz ten czas nie trwał za długo i najpierw Rekiny doprowadziły do remisu by zachwalę odskoczyć na 15 punktów co dało do przerwy wynik 49:21 i ustawiło ten mecz już do końca. Bardzo dobrze zaprezentował się duet Rekinów, Piwowarczyk i Kuraś którzy sami rzucili rywalom 64 punkty, do tego kilka trójek Jarosińskiego i zawodnicy Killerów mogli już zapomnieć o finale tej edycji.

W ostatnim meczu spotkały się drużyny którym nie udało się awansować do fazy play off’s i musiały zadowolić się meczem o 5 miejsce a mowa tu o Wild Ballers i Alfa Pride.

Największy niedosyt mogą czuć koszykarze Alfy, którzy tydzień wcześniej pokonali lidera a teraz gładko rozprawili się z Wild Ballers lecz tym razem wystąpili w pełnym składzie co pokazuje, że stać ich było na pewno na lepszy wynik niż 5 miejsce. Wszyscy zawodnicy Alfy zagrali na równym poziomie co pozwoliło kontrolować wynik tego meczu od początku do końca.

• Sobota 09.12 – Hala Miejski Dom Sportu

1.Mpetrol Sharks – 4.Hetman Killer’s 87:55 ( 49:21 / 38:34 )

Dla Sharks: Kuraś 33(3x3), Piwowarczyk 31, Jarosiński 15(4x3), Banach 8

Dla Killer’s: Maciejewski 20(3x3), Krukar 17, Stawarz 16 (2x4), Nowak 2

MVP MECZU: Rafał Piwowarczyk – Mpetrol Sharks

Awans do finału: Mpetrol Sharks

• Niedziela 10.12– Hala Miejski Dom Sportu

Dla Z.Projektu: Stawarski 35(3x3), J. Put 17(3x3), Półtorak 15, M. Put 6, Łabuda 1

MVP MECZU: – Daniel Stawarski - Zdrowy Projekt

Awans do finału: Zdrowy Projekt

5.Wild Ballers – 6.Alfa Pride 70:90 ( 31:42 / 39:48 )

Dla Ballers: Witiak 27, Kulikowski 17, Starzyk 14, Kłósek 12

Dla Alfy: Badełek 24, Jewuła 20, Kozdroń 18, Łazarz 15(3x3), Nowak 13(3x3)

MVP MECZU: - Piotr Badełek – Alfa Pride

Już dziś zapraszamy na Wielki Finał który odbędzie się 16 grudnia o godz. 19:30 a o 18:00 zagrają o 3 miejsce – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie !