Kolejne próby oszustwa mieszkańców Tarnowa
access_time 2017-12-13 16:23:00
W poniedziałek (11.12 br.) w Tarnowie w godzinach 10-15 w domach mieszkańców znowu rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Po raz kolejny oszuści usiłowali ukraść pieniądze. Tym razem jednak mieszkańcy wykazali się czujnością i nie dali się przestępcom, a próbę oszustwa zgłosili tarnowskim policjantom.

Oszuści w dalszym ciągu wykorzystują wszelkie dostępne sposoby aby wyciągnąć z naszych kieszeni oszczędności. Po kilku miesiącach przerwy ponownie zadzwoniły telefony stacjonarne tym razem w Tarnowie. W słuchawce głos podający się za członka bliskiej rodziny, który jako uczestnik wypadku zmuszony jest wpłacić pieniądze, aby nie doszło do procesu. Mężczyzna prosi o przygotowanie gotówki w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W ten sposób mężczyzna próbował oszukać 12 seniorów naszego miasta w wieku od 60 do 90 lat.

Złodzieje wyszukują zawsze osoby starsze, które są ufne i gotowe nieść pomoc. Na szczęście i tym razem tarnowianie nie dali się oszustom. Właściwa ich postawa pozwoliła przede wszystkim na uniknięcie przykrych konsekwencji utraty niejednokrotnie oszczędności całego życia.

W związku z kolejnymi sygnałami o oszustach, tarnowscy policjanci APELUJĄ do mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego aby nie dać się oszukać. Poinformujmy nasze babcie o narzędziach jakie wykorzystują i sposobach jakimi się posługują aktualnie sprawcy.

PAMIĘTAJMY policjanci NIGDY nie dzwonią w celu odebrania, przekazania pieniędzy. Jeżeli następuje kontakt telefoniczny to tylko w celu umówienia się na wykonanie czynności (przesłuchania, rozpytania) bądź przekazania informacji od osoby zatrzymanej jeżeli ta wskaże osobę jaką trzeba powiadomić.

Jeżeli ktoś do nas zadzwoni i próbuje wyłudzić jakąkolwiek kwotę pieniędzy proszę o kontakt z dyżurnym jednostki Policji pod numer 997 lub 112. Jeżeli nie wiemy jak się zachować poinformujmy o całej sytuacji swoją rodzinę, najbliższych, sąsiadów, znajomych zanim podejmiemy kroki wypłaty lub przekazania swoich oszczędności oszustom. Odwlekajmy w czasie decyzję aby była możliwość konsultacji z osobami nam bliskimi.

Sprawę usiłowania oszustw prowadzi aktualnie Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Komentarze...